Steam İndirimleri ve Zamanları ♛

steam-sale

Steam’de yıl içinde birçok indirim yapılır ve bu indirim dönemlerinin hemen hemen hangi aylarda yapıldığı bellidir ama tam gününü Steam resmi bir haber yayınlamadan bilemeyiz.

Steam’de yıl içinde düzenli yapılan indirimler:

  1. Yaz ve Kış İndirimleri
  2. İlkbahar ve Sonbahar İndirimleri
  3. Haftalık ve Günlük İndirimler

 

  • Yaz ve Kış İndirimleri:

Steam üzerinden yılda sadece bir kez Yaz İndirimleri ve Kışİndirimleri yapılır. Bu indirim dönemleri hem çok uzun sürer hem de fiyatların en çok düştüğü dönemlerdir.

Steam’de Yaz İndirimleri genellikle her yıl Haziran veya TemmuzSteam Yaz ve Kış indirimi ayında gerçekleşir. Bir hafta ile iki hafta arasında değişen uzunluklara sahip olan yaz indirimlerinde fiyat düşüşleri çok fazla olur. %90’a varan indirimler görmek mümkün olabilir. Tarih ver derseniz, yaz indirimi genellikle Haziranın sonlarına doğru başlar ve Temmuz başları gibi biter.

Steam Kış İndirimleri ise, bir başka deyişle Yılbaşı İndirimleri ise genellikle yeni yıldan bir hafta önce başlar ve 4-5 ocak gibi sona erer. Bu indirim döneminde de büyük fiyat düşüşleri yaşanır.

 

  • İlkbahar ve Sonbahar İndirimleri:

Bu indirimler genellikle Amerikan kültüründeki
önemli günler göre yapılır. Son baharda ”Black Friday”, ”Cadılar Bayramı” döneminde indirimler yapılırken, İlkbaharda ise ”Paskalya Bayramı” döneminde indirimler yapılır. Ancak bu indirimler bazen gerçekleşmeye bilir. Biraz Gaben’ın keyfine göre yapılırlar 😀

Amerika’da “Şükran Günü” kasım ayının  dördüncü perşembe gününde kutlanır, ondan sonraki gün “Black Friday” olarak adlandırılır. O günde de Steam indirimleri başlar ve 48 saat sürer. “Cadılar Bayramı” ise geleneksel olarak her yıl 31 Ekim de kutlanır. Steam’deki indirimlerde bu günü içine alarak 48 saat sürer. İndirime giren oyunlar genellikle korku temalı oyunlardır. “Paskalya Bayramı” her yıl mart sonundan nisan sonuna kadar kutlanan bir bayramdır ve bu bayramda Steam’de birkaç gün süren indirimler görülür.

 

  • Haftalık ve Günlük İndirimler:

Bu indirimler en sık yapılan indirimlerdir ama indirime giren oyunlar herzaman popüler oyunlar değildir. Bu yüzden Steam kullanıcıları genellikle bu indirimleri takip etmez ve bazen çok güzel oyunlar kaçırılabilir.

Steam haftalık ve günlük indirimler