Space Soldiers Majöre Ne Kadar Yakın?

Space Soldiers majöre ne kadar kaldı?

Bildiğiniz gibi Space Soldiers takımı, PGL Bölgesel Minör şampiyonasına davet edildi. Ancak bu turnuvayı kazansak bile, majöre gideceğimiz anlamına gelmiyor. Bu yazımızda sizlere, majöre katılabilmemiz için hangi yollardan geçmemiz gerektiğini açıklayacağız.

İlk olarak, takımımız PGL Minör Şampiyonası’nın Avrupa elemelerine davet edildi. Yani bu minörlerden 4 adet bulunuyor, bunlar; Avrupa, Asya, Amerika ve BDT minörleri. Bizim bulunduğumuz minördeki takımlar şu şekilde:

Avrupa Minör’ündeki Takımlar
Space Soldiers Logo HellRaisers Heroic Godsent
Epsilon Ence LDLC ALTERNATE aTTaX

Gördüğünüz üzere bulunduğumuz grupta 8 adet takım var. Bu aynı şekilde Asya vb. bölgelerin minörlerinde de geçerli.

Majörün ana elemelerine gidebilmemiz için, Avrupa minörünü 1. veya 2. olarak tamamlamamız gerekiyor. Diğer türlü majör şansımızı kaybediyoruz. Aynı şekilde tüm bölgelerden birinci ve ikinci takımlar ana majör elemesine gitmeye hak kazanıyor ve 30.000$ ile 15.000$ değerinde ödül kazanıyorlar.

Eğer PGL Minör elemesini başarıyla ilk veya ikinci sırada tamamlarsak, bahsettiğim ana majör elemesine katılma hakkı kazanmış oluyoruz ki asıl mücadele burada başlıyor. Majör elemesindeki takımlar şu şekilde:

Ana Majör Elemesi’ndeki Takımlar
mousesports NiP OpTic G2
FaZe dignitas EnVyUs CLG
Avrupa Minör #1 Avrupa Minör #2 Amerika Minör #1 Amerika Minör #2
Asya Minör #1 Asya Minör #2 BDT Minör #1 BDT Minör #2

Ana majör elemesinde ise, tabloda gördüğünüz takımlar ile karşılaşmamız gerekiyor. 16 adet takım var (bunların 8’i minörlerden belli olacak) ve ilk 8’e girmeyi başaranlar, majöre katılmaya hak kazanıyor.

Yani özet olarak, ilk başta bulunduğumuz minörden en kötü ikincilikle çıkmalıyız. Daha sonra ana majör elemesinde ilk 8’e girmeliyiz. Böylece majöre katılmayı başarıp, Space Soldiers çıkartmalarını alabileceğiz 😀