Sony, E3 2020’ye katılmayacağını duyurdu!

E3, her yılın haziran ayında yapılan çok keyifli bir fuar. Hatta yılın en büyük oyun etkinliği. Fuarı heyecanla takip ederken hiç beklemediğimiz oyunlar duyurarak bizi coşturan fuar kan kaybetmeye devam ediyor. E3 2019’da Sony’nin olmaması çok hissedilmişti. Bizce tatmin etmeyen bir E3’tü. Microsoft elinden geleni yapmıştı ancak Sony’nin olmaması büyük eksiklikti.

Yeni nesil konsolların 2020 Kasım-Aralık gibi çıkacağı duyurulduğu için bu sene E3 bomba gibi geçecek deniyordu, ancak Sony E3’e katılmayacağını açıkladı. Kendi etkinliklerinde duyuracaklar ne duyuracaklarsa. E3’te haber bombardımanında kaybolmak istemiyorlar, ancak Sony’den duyurulan çoğu haber, sitelerin ana sayfalarını kaplıyordu. Ayrıca son yıllarda her sene en iyi konferans seçiliyordu. İnsanların heyecanla en çok beklediği konferans oluyordu. Anlaşılan o ki Sony farklı bir şeyin peşinde.

Peki ya XBOX?

Sony katılmayacağını açıkladığı anda, Microsoft E3’e katılacağını duyurdu zaten geçen sene de Microsoft spot ışıklarını üzerine toplamıştı, güzel bir konferans da yapmıştı. Bu sene de öyle geçecek gibi görünüyor. E3, Microsoft şovuna dönüşmeye başladı.

E3 kan kaybederken Game Awards da yükselişe geçti. Daha çok sponsor, daha çok oyun duyuruları ve daha çok izlenmeye başladı. Aynı zamanda tek gecelik etkinlik olduğu için daha rafine, daha dolu dolu geçiyor etkinlik.

Bakalım yeni nesil konsolların çıkışı bu kadar yaklaşmışken, 2020 oyun etkinlikleri nasıl geçecek? Hiç beklemediğimiz eski oyunların geri dönüşüne tanıklık edebiliriz. Belki de yepyeni oyunlara da yelken açabiliriz. Heyecanla bekliyoruz.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu girin.
Adınızı girin