Seçimde Yeni Hedef: eSpor ve İnternet

Başkanlık seçimlerine yaklaşırken siyasiler tüm kozlarını paylaşmaya başladı. Büyük bir çoğunluğu gençleri ilgilendiren bu seçimde yeni hedef oyuncular ve internet oldu.

Meral Akşener

İyi Parti’nin kurucusu ve başkan adayı Meral Akşener’den ilk hücum geldi. Sosyal medya üzerinden ”Yüzünü Güneşe Dön Türkiye” sloganıyla devam ettirdiği seçim çalışmalarına bir yenisi ekledi. Çoğunlukla genç kesimi ilgilendiren ve ”Türkiye’yi Fiber Ağlarla Öreceğiz, Pingleri Düşüreceğiz” başlığıyla öne çıkan projeyi şu sözler ile açıkladı;

  • İnternet erişiminin ülke genelinde yaygın, hızlı ve ucuz olmasını sağlayacağız. 
  • Alt gelir grubundaki vatandaşlarımıza ve genç üniversite öğrencilerine, ücretsiz haberleşme imkânı sağlayacağız!

Muharrem İnce

Gençler ile yakın olan Cumhuriyet Halk Partisinin Başkan Adayı Muharrem İnce, kısa bir süre önce internet ile alakalı projesini Youtube üzerinden gençlere duyurdu. O ise şu sözlerle açıkladı;

”Değerli genç kardeşim, geniş bant internet ile eSpor dünyasında yaşadığın ping ve lag problemlerini çözeceğiz” diyerek kısa bir videoyu Youtube üzerinden paylaştı.

CHP – Kemal Kılıçdaroğlu

Başkan adaylığına çıkmayarak partisinden Yalova Milletvekili olan Muharrem İnce’yi başkanlığa aday gösteren Kemal Kılıçdaroğlu da aynı Muharrem İnce gibi Youtube üzerinden tüm seçmenlere kampanyasını güzel bir animasyon videosu ile yayınladı.

”Gelin, hep birlikte bug’sız yeni bir dünya tasarlayalım!” adı altındaki videoyu aşağıdan seyredebilirsiniz.

Cumhur İttifakı

MHP ve AKP’nin oluşturduğu bu ittifak ise henüz internet ile alakalı yeni bir proje yayınlamadı. Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’nun (BTK) geçen sene ”2019’da AKK Kaldırılıyor” demesi ise gençleri pek tatmin etmiş gibi gözükmüyor.

Temel Karamollaoğlu

Temel Karamollaoğlu, diğer adayların gerisinde kalmış olmasına rağmen seçmenlere samimi bir mesaj ile PUGB ve Fortnite kıyaslaması yaparak internet ile alakalı hedeflediği olayı gençlere açıklamış oldu.

”Gençler; bilgisayarınız PUBG kaldırmıyor diye Fortnite’a muhtaç olmayacağınız günler için…” yazısıyla öne çıkan ve samimi olan bu açıklaması oyuncuları gülümsetti.