Rocket League Şampiyonlar Ligi

Basit bir şekilde anlatmak gerekirse, arabalarla futbol oynayabildiğimiz oyun olan Rocket League oyununun geliştiricisi olan Psyonix, kısa bir süre önce bu mücadelenin heyecanını arttırmak için bu oyunu E-Spor alanında geliştireceğini belirtmişti. Bu sözünü yerine getiren Psyonix, Rocket League Pro League’ i duyurdu.

Bu söz etmiş olduğumuz “Resmi Rekabetçi Ligi” maçları,  Twitch üzerinden yayınlanacak. Rocket League Şampiyonlar Ligi, ilk sezonuna bu ay başlayacağını belirtti. Oyundaki maç standart kurulum olan 3v3 biçiminde olacak. Elemeler tabiiki de herkese açık bir biçimde olacak. Bu ligin toplam ödül havuzu ise $75.000 olacak.

Ayrıca, yapımcı firma olan Psyonix, oyundaki tüm maçların Playstation 4 ve PC üzerinden olacağını onayladı. Ve ileride Xbox One desteği getirmeyi planladıklarını da belirtti.

Çok daha detaylı bilgi için, veya bu lige nasıl katılacağınızı öğrenmek için, yeni açılmış olan Rocket League E-Sports Web sitesini ziyaret edebilirsiniz. Kim bilir, belki de turnuvayı kazanıp güzel bir gelir elde edersiniz 😀

Evet şimdi ise hep beraber Rocket League nin resmi Youtube hesabı tarafından yayımlanmış olan Şampiyonlar Ligi Serisinin fragmanını izleyelim.

  • TheNekros

    yey