Paradox Interactive Yeni Stüdyosunu Açtığını Duyurdu

Cities:Skylines, Hearts of Iron IV ve Europa Universalis IV  gibi oyunları geliştiren, Paradox Interactive yeni stüdyosunu açtığını duyurdu.

Paradox Interactive, Europa Universalis serisinin yaratıcısı olan ve stüdyonun deneyimli ismi, Johan Andersson’un başında olacağı, Barselona merkezli oyun geliştirme stüdyosu Paradox Tito‘yu açtı.

Açılan yeni stüdyo Paradox Tito, Europa Universalis IV’ü geliştirmeye devam ederken aynı zamanda bizler için yeni strateji oyunları yapacak.

Paradox Interactive operasyon direktörü Charlotta Nilsson’ın stüdyoyu açtıklarını duyurduktan sonra yaptığı açıklama ise şu şekilde:

“İnsanlar oyunlarımızı seviyor ve biz de onlar için daha fazla oyun yapmak istiyoruz ve bunun için büyüyoruz. Ünlü olduğumuz grand strategy türüne odaklanan yeni stüdyomuzu açtığımızı bildirmekten büyük mutluluk duyuyoruz. Stüdyolarımızın son yıllardaki başarısı daha fazla oyun geliştirmemizi ve daha iddialı planlarla ilerlememizi sağladı ve bizi heveslendirdi. Şu anda yedi tane stüdyomuzda 70’e yakın açık pozisyon var ve sadece bu yıl içinde 200 kişiyi daha işe almayı planlıyoruz.”

 

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu girin.
Adınızı girin