OPSkins, Valve Tarafından Kapatılıyor

OPSkins Valve Tarafından Kapatılıyor

Valve bugün yaptığı açıklama ile OPSkins’e 21 Haziran’a kadar steam botlarını kapatmasını, kapatmaması halinde dava açılacağını söyledi.

OPSkins, CS:GO başta olmak üzere bir çok oyunda oyun içi eşya satışı yapan bir site. Valve’ın takas yasaklamaları ile zorlu günler geçiren siteye son ve en büyük darbe geldi. Valve yaptığı açıklama ile OPSkins’in 21 Haziran’a kadar zamanı olduğunu ve istedikleri şeyleri yapmamaları durumunda dava açılacağını söyledi.

Valve'nin OPSKins'e attığı Tweet

7 gün takas banı ile bir çok kesim tarafından olumsuz geri dönüş alan Valve,yaptığı bu yeni hamle ile CS:GO topluluğu ile arasında olan bağı iyice zayıflatmış oldu. Alınan bu kararın en büyük sebebi OPSkins’in kumar siteleri için geliştirmiş olduğu OPSkins ExpressTrade. Bu sistem sayesinde site üzerinden direk kumar sitelerine item atabiliyorsunuz ve bu şekilde 7 gün takas süresi beklememiş oluyorsunuz.

OPSkins yaptığı açıklama ile OPSkins’te eşyası bulunan kullanıcıların bir zarar görmemesi için eşyalarını 21 Haziran’dan önce siteden çekmesini istedi. OPSkins’in yoluna devam edeceği açıklanırken son 3 ayda video oyunları ile görüşmekte olduklarını ve CS:GO takas yapan kişiler için ne kadar değerli olduklarını anlattılar.

Ümit ediyoruz ki OPSkins ile Valve arasındaki sorun çözülür ve zaten çökme noktasına gelen item pazarı bu karar ile daha da kötü yerlere gitmez.