Nioh 2’den Yeni Fragman

İlk oyunuyla büyük bir başarı yakalayan ve souls-like türü içinde tutunmayı başaran Nioh’un devam oyunu sadece birkaç ay ilerimizde bizleri bekliyor. Team Ninja heyecanla beklediğimiz bu oyundan hikaye odaklı, genel atmosferi ve karakterleri tanıtan bir fragman paylaştı. Oyun 1555 yılında geçecek.

Ayrıca bu fragmanda gördüğümüz şeylerden biri de ana karakterimizin hem bir insan hem de bir ”Yokai” olduğu. Öyle görünüyor ki bu yeni oyunda, karakterimiz Yokai formunu alabiliyor.

Fragmanda gördüğümüz hikayede ana karakterimiz bir Yokai avcısı. Japonya’da bitmek tükenmek bilmez savaş, herkesin bir Yokai’ye dönüşmesi, sokaklarda birer solucan gibi dolaşıp kaos ortamı yaratmasıyla sonuçlanmış. Bu Yokailer kurbanlarının kanıyla beslenen kötü ruhlar. İşte bu çamura batmış olan atmosferde, ana arakterimizle tanışıyoruz. Ana karakterimiz, ikisi de birer Yokai olan anne babası tarafından terkedilmiş, fakat bir Yokai’ye dönüşebilme gücünün de yükünü taşımakta olan bir melez. İşte karakterimizin en büyük sırrı da bu: hem insan hem de Yokai ırkının kanını damarlarında taşımakta. Kendisine insanların arasında yer bulamamış, yolculuğunu tek başına sürdüren bir şeytan avcısı.

Koei Tecmo’nun yayınladığı, Team Ninja’nın geliştirdiği bu oyun için aynı zamanda, çıkışının ardından çıkartacakları bir DLC planları olduğunu da duyurdular. Bu DLCler farklı patikalara açılan farklı hikayeler içerecek. Hikaye odaklı içeriklerin yanında yeni silahlar ve yeni dövüş yetenekleri ve yeni karakterler de olacak.

Nioh 2’yi 13 Mart 2020’de PlayStation 4 platformunda oynayabileceğiz. Taptaze fragmana da buradan göz atabilirsiniz:

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu girin.
Adınızı girin