Minecraft’a Tarihinin En Büyük Güncellemesi Geliyor

Yaz 2021’de adından da anlaşılacağı gibi mağara ve yer altı keşiflerinde bazı büyük iyileştirmeler yapılacak ve “daha muhteşem dağ nesli” ekleyecek olan Caves and Cliffs güncellemesi gelecek.

2019 Minecon Live biyom oylamasının galibi dağlar oldu ve bu güncelleme onları Minecraft dünyasının çok daha büyük bir parçası yapacak. Daha önce bahsedilen dağ kuşağına ek olarak, kar tuzakları, sevimli yaramaz keçiler ve çok daha fazlası da olacak.

 

Yeni bloklardan bazıları, bir redstone sinyali yayan ve oyunculara kablosuz bir redstone gibi “inanılmaz mekanizmalar” oluşturma şansı veren bir blok olan Sculk Sensörünü içeriyor.

Ayrıca üzerine inerseniz düşme hasarının artması gibi farklı mekaniklere sahip dikenli bloklar olan sarkıt ve dikit bloklar da olacaktır.

Oyuncular yeraltını keşfederken, bir paratoner bloğu yapmak için kullanılabilecek yeni bakır cevheri de bulunacak. Ek olarak, bir teleskop yapmak için kullanılabilecek kristal jeotlarda az sayıda olacak.

2 YORUM

  1. bu güncellemeler geldikten sonraki güncellemeleri nasıl yapacaklarını merak ediyorum. Bir yerden sonra eklenecek bir şey kalmayacak gibi gözüküyor.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu girin.
Adınızı girin