MIBR’de Deprem: Coldzera Ayrılabilir!

MIBR takımının yıldızı Marcelo ”coldzera” David’in Faceit Major turnuvasından sonra takımdan ayrılacağı iddia edildi.

Kısa bir süre önce SK Gaming takımının kadrosu organizasyon değiştirerek MIBR takımında mücadele etmeye başlamıştı. 23 yaşındaki genç oyuncu, Gabriel ”FalleN” Toledo ve Fernando ”fer” Alvarenga ile takımının çalışma programı konusunda fikir ayrılıklarına düştüğü ifade ediliyor.

MIBR takımının şuanda Ricardo ”boltz” Prass’ın yerini doldurmak için Cloud9 üyesi ve Türk asıllı oyuncu Tarık ”tarik” Çelik ile yaptığı görüşmelere kilitlendiği ifade edildi. Brezilya ekibinin şuan büyük bir karmaşa içerisinde olduğu belirtiliyor.

Coldzera, 3 yıl boyunca ekibin bir parçasıydı. Luminosity ile 2015 yılında oynamaya başladı ve sonrasında organizasyon değiştirerek SK Gaming bünyesine katıldılar. Genç oyuncu, 2016 ve 2017 yıllarında Dünyanın En İyi CS:GO Oyuncusu unvanına sahip oldu ve 8 defa MVP ödülüne layık görüldü. MVP ödülüne layık görüldüğü turnuvalardan ikisini takımının kazanmasına yardımcı olduğu Majör turnuvalarından elde etti.

Ortaya atılan bir iddiaya göre Coldzera’nın Liquid takımında mücadele edeceği söyleniyor ve eski takım arkadaşı olan Epitacio ”TACO” de Melo ile tekrar bir araya geleceği belirtiliyor.