MAJ3R Röportajı: Kimseden Korkmuyoruz

CS:GO 2016 Dünya Şampiyonası’nda milli takımımızda forma giyen Engin ‘MAJ3R’ Küpeli, bu turnuvaya nasıl çalıştıklarını ve kariyerinin geleceğini HLTV’de cevapladı.

Türkiye olarak TWC (Dünya Şampiyonası)’de çok iyi bir performans sergiledik. Turnuvadaki 7 maçtan 7’sini de kazandık. Bu yüzden HLTV, takım hakkındaki genel soruları MAJ3R’e yöneltti. Hemen röportaja geçelim:

Röportaja hazırlıklarınız ile başlayalım. Etkinliğin başlayacağı süre boyunca ne yaptınız?

5 günlüğüne Türkiye’deydim fakat sadece hafta sonu yani 2 gün oynayabildim. Her harita için bir taktik hazırladık. Bu yeterli sayılmaz, söylentilerdeki gibi 2 hafta çalışmadık. Fakat, bazen Space Soldiers’ta oynadığım için alışmak problem olmuyor, bu konuda avantajımız vardı.

Diğer takımlardan daha hazırlıklı geldiğimizi düşünmüyorum. Kanada’yı bilmiyorum, belki biraz çalışmışlardır, İsveç online olarak çok çalıştı. Fakat bu turnuvada başarının anahtarı sağlıklı iletişim kurmak ve takım kadrosunda yeni biri varsa ona ayak uydurabilmektir.

Türkiye takımında 3 Space Soldiers oyuncusu, sen ve Calyx var. Neden Calyx yerine daha tecrübeli bir Türk oyuncu seçmediniz?

Takımın dengesine bağlıydı. Space Soldiers’tan XANTARES, paz ve Despe var. Despe ana AWP’cimiz. Ben ise Millenium’un lideriydim dolayısıyla SpaceS takımının lideri olan TuGuX yerine oynuyorum. Son olaram Calyx’i seçtik çünkü iyi bir tüfekçiye ihtiyacımız vardı. Aslında Türkiye’de genç ve iyi bir çok oyuncu var. Koçumuzun neden Calyx’i seçtiğinden emin değilim.

Turnuva sizin için şimdiye kadar iyi gitti. Finallerde hangi takımın olmasını istemiyorsunuz?

Hiçbir takımdan korkmuyorum. Ancak iki karmaşık maçımız kaldı: İsveç ve Kanada. Bu maçlar bizim için çok önemli olacak çünkü onlardan iyi olduğumuzu göstermek istiyoruz. Bence Kanada ve Danimarka buradaki en iyi takımlar. (Açıklama: Türkiye çoktan İsveç ve Kanadayı yendi ve şu an finaldeyiz)

Oyuna duvar yazısı ve bazı düzeltmeler içeren yeni güncelleme geldi. Bunun hakkında ne düşünüyorsun?

Eskiden 1.6 oynuyordum dolayısıyla grafittileri tekrar görmekten memnunum. Fakat onlar için para ödemek gerekiyor dimi? Valve için güzel bir gelir.

Bahsetmek istediğiniz bir şey var mı?

Organizasyonun gayet iyi olduğunu söylemek istiyorum. Bu kadar iyi olmasını beklemiyordum. Ayrıca koç ve menajerimiz olan, arka plandaki Hardstyle’a değinmek istiyorum. Takıma verdiği taktikler veya söylediği şeyler takımı başarıya ulaştırıyor. CS ile çok haşır-neşir, bir analizci ve tecrübeli bir oyuncu.

Son olarak, şu an tam zamanlı bir oyuncu olmadığınızı söylediniz. Bu turnuva sonrası için planlarınız nelerdir?

Millenium takımındaki durum şuan karmaşık, ve evet çalışıyorum. Umudum yaşlanana kadar oynamak, ve CS’den geçinmeme yetecek kadar para kazanamıyorum. Bazen zorunluluktan dolayı 1 hafta boyunca CS oynayamadığım oluyor ve bu yüzden eski seviyemde oynayamıyorum. CS 1.6’da iyiydim fakat şimdi yeteri kadar iyi değilim. Demek istediğim, şimdilik takımıma hala liderlik yaparak yardım edebiliyorum.