LOTR: Gollum Oyunu ve Yeni Detaylar

Geçtiğimiz Mart ayında Deadelic Entertainment, 2021’de çıkacak, Orta Dünya hayranlarını heyecandan kıpır kıpır eden bir Gollum oyunu duyurmuştu. Oyunla ilgili daha da heyecan verici detaylardan biri de, oyunun Tolkien’in patikasını takip edeceği ve ona sadık kalacağıydı.

Bu kadarı sizi heyecanlandırmaya yettiyse, sevgili Tolkien hayranları, bohçalarınızı ve atlarınızı hazırlayın çünkü beklenmedik bir maceraya doğru yola çıkıyoruz! Paylaşılan yeni detaylara göre oyun, Gollum’un çift kişiliğini, kendi içerisinde sürekli devam etmekte olan çatışmasını harmanlayarak bir mekanik haline getiriyor. Daedelic’e göre bu hikaye anlatımı açısından iyi bir başlangıç noktası teşkil ediyor. Oyunda vereceğimiz kararlar Gollum’un kararları mı, yoksa Smeagol’ün kararları mı? Eğer karakterimiz çift kişiliğe sahipse, bu demek oluyor ki bir karakterin içinde yer bulmuş iki karakteri aynı anda oynayacağız.

Gollum, kitaplardan önceki bir zamanı, Frodo ve yoldaşlarının, Gollum’un Moria madenlerindeki mütevazi yaşantısını bölmesinden öncesini anlatıyor. Bu da demek oluyor ki, Gollum’un nasıl yavaş yavaş kişiliğini kaybettiğine, adeta eriyerek Gollum’a dönüştüğüne çok yakından şahit olacağız. Aynı zamanda biz onu tanımadan öncesini, bir sis perdesinin ardında kalmış bilinmeyen yaşantısını öğrenmiş olacağız.

Yaptıkları açıklamalar göz önünde bulundurarak, Daedelic Entertainment, Tolkien’in Gollumunu yaratırken oldukça üzerine titremiş, özenli bir çalışma ortaya koymuş gibi duruyor. Oyunda işledikleri Gollum, kitaplar ve hayranlar arasında bir köprü kurmayı amaçlıyor. Ayrıca açıklamalara göre, oyun devasa bölümlere ev sahipliği yapıyormuş. Bunun yanında yeni karakterler ortaya çıkartıyor, ve aynı zamanda da tanıdığımız çeşitli karakterlere selam duruyormuş.

Bir gizlilik-aksiyon oyunu olduğu söylenen Gollum’u 2021 yılında PC, PlayStation ve Xbox platformlarında oynayabileceğiz.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu girin.
Adınızı girin