James Donkey 610 Klavye incelemesi

James Donkey 610 Mekanik Gamer Klavyesi‘ni incelemeye geçmeden önce ürünün fiyat/performans klavyesi olduğunu ve fiyatına göre yorumladığımızı hatırlatmakta fayda var.

James Donkey 610 Klavye Fotografi
James Donkey 610 Mekanik Klavye’nin üstten görünümü

James Donkey markasının giriş seviyesi oyuncu klavyelerinden biri olan 610 modeli şık tasarımıyla dikkat çekiyor. Rainbow aydınlatmaya sahip klavye 4 adet parlaklık seviyesi ve 7 ayarlanabilir moda sahip. Klavye ışıkları adeta hipnoz etkisi yaratıyor. Bu fiyatta bir üründen beklemediğimiz her şeye sahip! Pek çok kullanıcı RGB aydınlatmayı tercih edebilir ama 610 modelindeki rainbow aydınlatma kelimenin tam anlamıyla MÜKEMMEL. Tam bir görsel şölen yaşatıyor.

Outemu marka switch kullanan klavyenin kırmızı ve mavi switch seçenekleri mevcut. Outemu pek bilindik bir switch markası değil. Genellikle James Donkey ürünlerinde karşımıza çıkan bu markanın chery markasından pek bir farkı olmamasını vurgulamakta fayda var. Blue switch sesini şöyle özetleyebiliriz ”Hamam böceği eziyormuş gibi”.

James Donkey 610 Mekanik Switch
Klavyenin Switch’i

Klavyenin en büyük avantajı tabii ki ucuz fiyatı. Bu fiyata sunduğu özellikler çok fazla. Öncelikle klavye mekanik hisli değil ”GERÇEK MEKANİK”. İnce Hesap üzerinde 160TL fiyatıyla satışa sunulan klavye, bu fiyat aralığında yurt içine göre rakip tanımıyor diyebiliriz.

Saatlerce oyunun başından kalkmayan oyuncular için en önemli şeylerden biri de ergonomi. Klavyenin kavisli tuş tasarımı ve bilek desteği kullanım kolaylığı sağlıyor.

Ürünün artı yönleri:

  • Bu fiyat aralığında mekanik klavye bulmak çok zor. 610 ise mekanik olmasıyla ön plana çıkıyor.
  • Rainbow aydınlatması fiyatının üzerinde performans sergilemesini sağlıyor.
  • 7 adet moda sahip olması oldukça iyi.
  • ”Anti Ghosting” özelliğine sahip.

Ürünün eksik bulduğum yönleri:

  • Bilek desteği yeterli yükseklikte değil.
  • Rakamların bulunduğu tuşlar yüksek. Alışmak zaman alıyor.
  • Klavye Türkçe değil. (Yani “ğ, ü, ç” harfleri yerine noktalı virgül gibi şeyler var, ancak bu harflerin yerini biliyorsanız sıkıntı yok.)

Ürünü satın almak için: https://www.incehesap.com/james-donkey-610-siyah-gri-mavi-gaming-klavye-ingilizce-q-fiyati-37171/

Not: İnce Hesap ürünün Türkiye’de orijinal ve garantili biçimde sağlayan tek satıcıdır.