İstanbul Adaylarından E Spor Müjdesi!

Dün akşam saatleri sırasında İstanbul Büyükşehir Belediyesi seçimi için ortak canlı yayında bir araya gelen Ekrem İmamoğu ve Binali Yıldırım seçim vaatlerini izleyicilere sundu.

Her iki tarafta gençlere yönelik büyük vaatler sunarken Binali Yıldırım cephesinden ilgi çekici bir vaat geldi. Daha önce e spor arenasının açılışında da yer alan eski Başbakan Binali Yıldırım açılışta gençlerle PUBG oynamıştı ve e sporda önemli yatırımlar olacağını söylemişti.

Dün geceki yayında da teknoloji vaatlerini anlatan Binali Yıldırım gençlere 10 GB internet verileceğini duyururken uluslararası e spor olimpiyatlarının İstanbula getireleceğini duyurarak önemli bir vaatte bulundu.

EKREM İMAMOĞLU’NUN DA PROJESİ VAR!

Diğer yandan Ekrem İmamoğlu’nun seçim vaatleri arasında da e spor ile ilgili önemli vaatler var. Spor alanında büyük projeler sunan Ekrem İmamoğlu’nun vaatleri üzerinde şu açıklamalar yer alıyor:

”E-Spor Kulübü açılarak gençlerin bu eylemi birlikte yaparak sosyalleşmesi sağlanacak. Yerel bir e-spor ligi oluşturulacak. Yaşamın her alanına ulaşabilmesi için amatör kulüplere destek verilecek.”

Her iki adayın vaatleride ülkemizde e sporun gelişimi adına önemli bir nokta. Umarız kazanan aday verdikleri bu sözleri seçildikten sonra yerine getirir.