Intel ESL Türkiye Şampiyonası Başlıyor

ESL, Intel sponsorluğu ile Türkiye’de CS:GO ve Dota2 oyunları için ESpor Ligi düzenliyor. İki oyunun toplam ödül havuzu ise 170.000 TL ile ülkenin en büyük eSpor turnuvası olacak.

ESL Türkiye CS:GO Şampiyonası

ESL, Türkiye pazarına yeni yeni girmeye başlamasına rağmen, CS:GO için ortaya 120.000 TL ödül koyarak ülkemizin en büyük CS:GO şampiyonasını düzenleyecek.

Hazırlık maçları 16 – 23 Temmuz tarihlerinde olacak. Aşağıdaki görselden açık elemelerin tarihine bakabilirsiniz. Şampiyona’nın finallerinde ise muhtemelen Space Soldiers ve benzeri büyük Türk takımları ile karşılaşacağız.

Fakat Counter-Strike turnuvasına katılım şartlarında ne yazık ki 18 yaş üstü olma zorunluluğu mevcut. Bunun sebebini ESL Türkiye’ye sorduğumuzda devletin terör içeren oyunlara hassasiyet gösterdiğinden dolayı böyle bir sınırlama koyduklarını söyledi. Ancak Space Soldiers, bu konuyu ESL ile görüşüp orta yol bulmaya çalışacak.

CS:GO hazırlık maçlarına buradan katılabilirsiniz.
ESL Türkiye CSGO Şampiyonası

ESL Türkiye Dota2 Şampiyonası

Yine bir Valve yapımı olan Dota2 için 50.000 TL fiyat konuldu. Bu turnuva için ise yine 18 yaşının üstündeki kişiler direk olarak katılabiliyorken, 16-18 yaş arası kişiler ise veli imzası ile turnuvaya katılabiliyor.

Dota2 hazırlık maçlarına buradan katılabilirsiniz.

ESL Türkiye Dota2 Şampiyonası

Bu Sadece Bir Başlangıç!

ESL Türkiye, bu turnuvaları her sene düzenlemek istediklerini belirtti. Sizler de bu turnuvalara ilgi gösterir, katılır ve izlerseniz benzeri etkinliklerin her sene daha yüksek ödüller ile tekrarlanır. ESpor’a desteğinizi gösterin!