ESL Türkiye, Final Ödülünü Vermedi Mi?

Intel ESL 2018 Türkiye şampiyonasının lig elemeleri 1 Eylül 2018’de başlamış ve 11 Kasım 2018’de Volkswagen Arena’da gerçekleşen Final’de son bulmuştu.

Finalde Royal Bandits ve Arena Bulls karşı karşıya gelmiş ve final mücadelesini 2-0’lık skorla Arena Bulls kazanarak turnuvanın şampiyonu olmuştu. ESL Türkiye’nin ödüllerinden biri de finale kalan takıma 10.000 TL verileceği vaadiydi.

Final Ödülü Verilmedi!

Fakat Royal Bandits oyuncusu Emre ”Opcin” Opçin‘in iddiasına göre ESL Türkiye lig mücadelerinden hak ettiği 3750 TL ödemeyi alırken turnuva finaline kaldıları için final ödülü olan 10.000 TL bir diğer finalist olan Arena Bulls’a verilirken kendilerine final ödülü henüz verilmedi. Opcin, yetkililerden bir türlü konu hakkında geri dönüş alamadıklarını da belirtti.

Eğer bu iddia doğru ise ESL Türkiye’nin bu ödülü vermemiş olması gerçekten bir skandal. Bakalım ilerleyen günlerde ESL Türkiye bu ödemeyi yapacak mı? Veya bu konuda bir açıklama yapacak mı?

Bu konu hakkında yeni gelişmeler oldukça sitemizde paylaşacağız. Takipte kalın.

Güncelleme: ESL Türkiye yetkilisince yapılan açıklamada, ödülün bir kısmı banka hesabında takılı kaldığı için gönderilemediği ve sorunun çözülmeye çalışıldığı söylendi.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu girin.
Adınızı girin