ESL Türkiye CS:GO Şampiyonasının İkinci Sezonu Başlıyor!

14 ülkede düzenlenen, yüzlerce takımın birbirleriyle rekabet ettiği ve ülkelerdeki en prestijli lig olarak görülen ESL Ulusal Ligi; Türkiye’deki adıyla Intel ESL Türkiye CS:GO Şampiyonasının ikinci sezonu başlıyor!

Yine Yeni Yeniden Soluksuz Rekabet!

Space Soldiers’ın geçen seneki turnuvaya majöre hazırlanıldığı için katılmamasının ardından onlar hariç 16 takımın kıyasıya mücadelesini izlemiştik. Finalistler Sons Of Snakes ve Dark Passage olmuş, nefes kesen rauntların ardından yüzü gülen taraf SoS ekibi olmuştu. İkinci sezondaki takımların dişli mücadelelerini şimdiden görür gibiyiz!

Sons of Snakes Intel ESL TR kupa

Yaş Sınırı Düşürüldü, Rekabet Yükseltildi!

Bu yılki turnuva, Yaz ve Kış olmak üzere iki sezon halinde olacak. Takımların Kış sezonundaki performansı baz alınarak Yaz sezonu Wildcard’ını kazanacak olanlar belirlenecek.

Ayrıca geçen sezon 18 olan yaş sınırı ‘veli izni getirilmesi şartıyla’ 16’ya indirildi. Yani Ocak 2002 doğum tarihinden önce doğmuş herkes turnuvaya katılabilecek.

Eleme kayıtları açıldıktan sonra şampiyona aksi gerekmediği sürece her Cumartesi ve Pazar günleri oynatılacak.

Elemeler

Elemelere katılan tüm takımlar turnuva gününde rastgele rakiplerle karşılaşarak başlayacaklar. 2 hafta kadar sürecek bu aşamadan sonra her hafta çiftli eleme turnuva ağacını en iyi şekilde tamamlayan takımlar şampiyonada boy göstermeye hak kazanacaklar. Ayrıca tanınmış ve daha önce global anlamda başarılar kazanmış Türk takımları turnuvaya direkt davet alabilmekteler.

Bu kapsamdaki 1. Eleme turnuvası 10 Şubat Cumartesi günü, 2. Eleme turnuvası ise 17 Şubat Cumartesi günü oynanacak. Her turnuvada ilk 3 takım lig aşamasına yükselip şampiyonaya katılmaya hak kazanacak. Ayrıca geçen sezonun 1.’si Sons Of Snakes ve sezonu 2. olarak kapatan Dark Passage takımları şampiyonaya direkt katılım hakkına sahip olacaklar.

Playoff

Şampiyonaya katılmaya hak kazanan 8 takım Round-Robin şeklinde 26 Şubat’ta başlayıp 15 Nisan’da biten 7 haftalık bir turnuvada boy gösterip rakiplerini alt ederek skor tabelasında ilk 4’e girmeye çalışacak. İlk 4’e girmeyi başaran takımlar İstanbul’daki Playoff’a katılmaya hak kazanacaklar.

Büyük Final

Playoff’taki rekabetten galip çıkan iki takım ise büyük finale katılacak ve sezonun en büyüğünün belirleneceği an gelip çatacak. Büyük finalin kazananı, büyük ödülü kapacak!


Intel ESL Türkiye CS:GO Şampiyonası’na nasıl ve nereden kayıt olunacağı hakkında bilgi için: https://play.eslgaming.com/turkey/news/274784/

2 YORUM

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu girin.
Adınızı girin