Entry Fragger Olmanın Püf Noktaları

Entry Fragger Olmanın Püf Noktaları

Bu yazımızda sizlere CS:GO’da nasıl daha iyi bir Entry Fragger olunacağı hakkında tavsiyeler ve ipuçları vereceğiz.
İlk olarak Entry Fragger rolünün ne olduğunu açıklayarak başlayalım. Entry Fragger, açılış kill ini almaya çalışan, yani o rounddaki ilk kanı dökmeye çalışan kişidir. Genellikle bu rol terörist takımında etkilidir çünkü anti-teröristlerin bir oyuncusunu düşürmek, tüm yerleşim düzenlerini mahvetmek demektir.
Entry Fragger rolündeki oyuncunun çevresinde rahat hareket edebilecek kadar alan olmalı ve takım arkadaşları ona yakin omalıdır. Şimdi sizlere bunun nasıl olması gerektiğini anlatacağım.

 #  Takas
Takas sık bir şekilde kullanılan basit bir kavramdır. Daha iyi anlatabilmek için, Dust2 Long bölgesini örnek olarak kullanacağım. Örneğin, Entry Fragger olan oyuncunuz Long taraflarında entry fragini yani açılış killini alıp ardından öldü. Bu durumda bire birlik bir takas gerçekleşmiş oldu. Etkisi olmayan bir şeymiş gibi gözükse de, bu T tarafı için oldukça önemli bir gelişmedir. Bu durumda Entry Fragger’a yakın olmanız gerekiyor, çünkü 1-1 lik takas oldu ve CT takımının supporter rolündeki oyuncusu hemen ölen takım arkadaşının yerine geçmeye çalışacak. İşte bu yüzden e.fraggerinize yakın olduğunuz için o oyuncudan daha hızlı davranıp bomba alanını ele geçirebilirsiniz.

 #  Bilgi/Info
Entry Fragger’ınızı etkili bir şekilde kullanmanızın başka bir yolu ise, onu yem olarak kullanıp aynı zamanda karşı takımın konumu hakkında bilgi sağlamaktır. Mesela 3v3 roundun sonlarına doğru karşı takımın map üstünde yerleşimi hakkında bir fikriniz yoksa Entry Fraggerınızı yine önden yollayarak, örneğin karşı takımın kaç oyuncusunun A’da olduğunu öğrenip size info yani bilgi vermesini ve takımınızın ona göre hareket etmesini sağlayabilirsiniz. Ancak entry fraggerinizin  burada 2 seçeneği var. Ya karşı takımın durumunu öğrenip size bilgi verecek, ya da riske girip rakibi vurmaya çalışacak. Bu durumda ölse dahi çok bir sıkıntı yok çünkü karşı takım hakkında her şeyi öğrenmiş olacaksınız. Bununla ilgili örnek bi video bulamadım, yeteri kadar açık bir şekilde anlatabildiğimi umuyorum.

 #  Entry Fragger’a Yardım Etmek

Entry Fragger’a yardım etmenin en iyi yolu, flash atarak ona destek olmaktır. Attığınız flash, karşı takımı kör edeceği için arkadaşınızın işini çok daha kolay bir hale getirecektir. Ayrıca bu flash, aim yarışını ortadan kaldıracaktır. Yani karşı takımdaki oyuncu sizdekinden daha iyi olsa bile, kör olacağı için ölecektir. Kısaca flash atmanın amacı, fightı yok etmek ve rakibi taktiksel olarak yenmektir. Tabii flashları da akıllıca atmak zorundasınız, yani bunu da pop flash atarak sağlıyotuz. Pop-flash nedir diyecek olursanız, rakibinizin tepki veremeyeceği kadar ani patlayan flashlardır. Rakibinizin çapraz ateşleri altında kalmamak için veya fighta girmemek için aşağıdaki videodaki gibi pop-flash kullanmanız gerekir. Bu flashları atacağınızı arkadaşınıza atmadan önce söyleyin ki onlar da kör olmasınlar.


 》Özet olarak: 

  • Pop flash atmayı iyice öğrenin.
  • Flash atarak Entry Fragger’a yardımcı olun.
  • Entry Fragger’a yakın olun, ama asla bloklamayın !
  • Onun kör noktalarını, arkasını kollayın.

Okuduğunuz için teşekürler. Umarım yazım işinize yaramıştır, yorumlarınızı lütfen aşağıdan belirtin 😀

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin.
Adınızı girin