En İyi Mobil MOBA: Vainglory Oyun İncelemesi

VainGlory Moba Oyun İnceleme

PC platformunda oldukça popüler hale gelen MOBA türündeki oyunların kullandıkları grafik motorları pek sistem zorlayan türden olmadığı için, mobil platformlara açılım yapacak büyük bir oyunun çıkışı kaçınılmazdı. Vainglory; gerek kaliteli grafikleri, gerek rahat oynanışı gerekse de gerçekçi oyun dinamikleriyle mobil piyasayı adeta sallayarak ESpor’a hızlı bir giriş yapan bir oyun.

Reklamlarla Değil, Kalitesiyle Hype’lanıyor!

YouTube başta olmak üzere birçok internet sitesinde gördüğümüz reklamıyla alakası olmayan birçok mobil MOBA oyunu var ya hani… Gözünüzde canlandı, biliyoruz. Hah, Vainglory’i bu tür oyunlardan ayıran en büyük etken; yanıltıcı reklamlarla değil, çalışmanın getirdiği kaliteyle büyümüş olması.

Ucuz Etin Yahnisi, Ücretsiz Vainglory’nin Hakkı Yenmez!

Hiçbir ücret ödemeden diğer oyuncuların sahip olduğu tüm ayrıcalıklara sahip olabilirsiniz. Vainglory’de her oyuncu eşit güce sahip! Her hafta ücretsiz verilen ve sahip olduğunuz karakterler haricinde karakterleri açmak için para biriktirmeyi istemiyorsanız veya istediğiniz görünümün kilidini hemen açabilmek istiyorsanız para yatırabilirsiniz; onların da oyun içine bir etkisi olmadığı için Vainglory’nin adilliğe verdiği önemin takdir edici olduğunu söylememiz yanlış olmaz.

Vainglory, Aralık ayında 5v5 modunun da geleceği şu an 3v3 olarak 25, 10 ve 5’er dakikalık farklı ve eğlenceli modları olan kaliteli bir MOBA’dır. Bu taktiksel savaşı körükleyeceğiniz üç farklı kahraman tipi bulunmakta.

Tam olarak 36 karakter, her karakter için alınabilecek Nadir’den Efsanevi’ye yüzlerce görünüm bulunuyor. Oyuncular, kısa aralıklarla eklenen yeni karakterler ve görünümler, her güncellemede gelen yenilikler ve Super Evil Megacorp’un oyuncuların memnuniyeti için gösterdiği ilgiden çok memnun!
VainGlory MOBA Tablet ve Telefonlarda

Eksiler Bahane, Artıları Şahane!

PC, Android ve iOS platformlarında  oynanabilir olan Vainglory, E-Sports platformunda da adını duyurarak başarısına başarılar katıyor.

Super Evil Megacorp’un geliştirdiği bu muazzam oyunun artı ve eksilerini sıralamamız gerekirse;

Artılar

  • Grafikleri tatmin edici derecede güzel. Vainglory’nin gerçekçi efektleri, oynayan kişiyi saatlerce ekran başına kilitleyebiliyor.
  • Oynanış son derece rahat ve anlaşılır. Her karakterin tanıtım videosu, kısa ipucu yazıları ve yetenekleri hakkındaki bilgiler verildiği için yeni başlanmış olsa bile çabucak aşina olunabilir.
  • Oyunun arayüzü ve içeriği TAMAMEN Türkçe. Karakter tanıtım videolarında bile bu düşünülmüş ve altyazı konulmuş.
  • İçerisinde bulunan Parti sistemiyle arkadaşlarınızla maçlar yapabilir, bir loncaya katılıp diğer loncalarla seviye rekabetine girebilir veya kendinize bir takım kurarak as/yedek oyuncularla birlikte seviyenizi yükseltip diğer takımlarla heyecanlı rekabetler oluşturabilirsiniz.
  • Fazlasıyla sürükleyici. İster 25 Dakikalık MOBA modunda, ister diğer kısa mücadele modlarında oynayın; her birinin verdiği ayrı bir haz var, bu haz oyunda ilerledikçe daha da katlanıp sizi oyunun içine sürüklüyor.
  • Optimizasyon gerçekten çok iyi. Orta segment bir telefonda yüksek grafik ayarlarında rahatça oynayabilirsiniz.
  • Oyun içi mağduriyet ve hile kesinlikle söz konusu değil.

 

Eksiler

  • Oyun içinde komut verebileceğiniz hızlı konuşma butonları olsa da oynarken takımınızla chat üzerinden konuşamıyorsunuz. Arkadaşlarınızla veya takımınızla oynuyorsanız bu pek sorun değil, ama rastgele bir oyuna girdiyseniz takımınızla iletişiminiz yazarken olduğu kadar kapsamlı olmuyor.
  • Eğer birkaç kez oyunun ortasındayken çıkarsanız, oyun mazeret kabul etmiyor. Diğer oyuncuların oyununu mahvettiğiniz için karmanız gittikçe düşüyor ve yeterince düştüğünde üç maç boyunca maç bulmak için üç dakika beklemeniz gerekiyor. Bilerek çıkanlar için güzel bir ceza sistemi olsa da, aniden interneti gidenler veya işi çıkanlar için bu sorun küçük sıkıntılar yaratabiliyor.

Vainglory’i indirmek istiyorsanız: Google Play | App Store

Siz Vainglory hakkında yazdıklarımıza katılıyor musunuz?

Vainglory hakkında iyi/kötü tüm düşüncelerinizi yorumlarda bekliyoruz!