Elder Scrolls 6, 2025’de Çıkış Yapabilir Söylentileri

Geçtiğimiz E3lerden en akılda kalıcı anlardan biri, Bethesda konferansında sabah kendini gösterir ve yorgunluk iyice göz kapaklarımıza yerleşirken, her oyuncunun aşina olduğu bir ritim eşliğinde Elder Scrolls 6 yazısını ekranlarda görmemizdi. Ne yazık ki o andan sonra Elder Scrolls 6 sanki yer yarıldı da içine girdi, en ufak bir bilgi kırıntısı bile edinemedik. Her oyuncunun kendini bildi bileli hayali olan bu oyun, çok yakın aynı zamanda da bir o kadar uzak hissettirmişti. Bethesda, Elder Scrolls 6’yı bir hayal gibi gözlerimizin önüne sermiş, ağzımıza bir lokma bal sürmüş fakat daha fazlasını vermemişti.

Bir geliştirici, çaresiz bir şekilde bekleyen hayranlara daha fazla kayıtsız kalamadı ve bazı bilgileri bizlerle paylaşmaya karar verdi. Reddit’e göre ”geliştirici” olması gereken bu kişi sadece çok basit ve temek bilgileri paylaşıp oyunu çok fazla spoil etmek istemediğini belirtmiş.

Bu temel bilgilerden en önemlisi, oyunun 2025 yılına kadar çıkış yapmayacağı. Hayranların halihazırda zaten beklediği şekilde, oyun PlayStation 5 ve Xbox Series X exclusive oyunu olacak. Yani önümüzde Elder Scrolls 6’ya doğru uzanan çok uzun bir patika var.

Bir diğer bilgi de oyunun High Rock ve Hammerfell isimli iki bölgede geçip o bölgeleri temel alacağı. Bu adı bilinmeyen gizemli geliştirici, malum 2018 E3’te izlediğimiz mini fragmanda gördüğümüz bölgenin de bir zamanlar savaşçı Redguardların evi olan Yokuda olduğunu ekledi.

Geliştiriciye göre Hammerfell içerisinde harika hikayeler ve plotlar barındırıyor. İçimize umut tohumları eken bu geliştirici, Bethesda’nın nasıl loading screeen olmaksızın oyun yapacağı gibi pek çok detay paylaştı ancak elbette, 2025’e kadar bunların ne kadarının doğru olduğunu öğrenmemiz pek mümkün görünmüyor. Hayranlar olarak bir an önce Elder Scrolls 6’yı oynayabilmek, hakkında en ufak bir şeyler öğrenebilmek için kasap dükkanının önünde bekleyen kediler gibi Bethesda’nın kapısında nöbet tutmaya devam ediyoruz.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu girin.
Adınızı girin