Ekipman Tercihimi Neye Göre Yapmalıyım?

Ultimate-PC-Gaming-Room-Build-featured

Bir çoğumuz oyun deneyimini en üst düzey de yaşamak için çeşitli ekipmanlar kullanıyoruz. Ne yazık ki Türkiye sektöründe oyuncu ekipmanlarının fiyatları bir çoğumuzun bütçesini aşıyor. Bu durum da yardımımıza Amazon.com gibi alternatif siteler geliyor. Ne yazık ki bu sitelerde de uygulanan vergi yüzünden fiyatlar fazla olabiliyor…

Türkiye pazarında uygun fiyatlı olarak karşımıza çıkan sayılı marka bulunmakta. Ne yazık ki oyuncuların tercih ettiği bu markalar genellikle Çin ‘den çok daha ucuza alınıp Türkiye de basit bir paketleme işlemiyle çok daha yüksek fiyata satılıyor. İşin acı kısmıysa bu ürünler genellikle bir ay içerisinde ya kırılıyor ya da arızalanıyor.

Dikkat edilmesi gereken noktalar:

  1. Çin ‘den getirtilip Türkiye de üzerine marka basılıp kutulanan ürünleri tercih etmeyiniz. (Bknz; Rampage, preo vs…)
  2. Firmaların ”GÖZ BOYAMA” numaralarının kurbanı olmayın. ”Bknz: Dandik bir mouse yapalım. Üzerine de kocam 16.000 DPİ yazalım. ” Fps oyunlarında profesyonel oyuncular genellikle düşük dpi aralığı tercih eder. 16K dpi çok büyük ekranlar da oynamadığınız sürece işinize yaramayacaktır.
  3. Işığı olması kaliteli olması anlamına gelmiyor. Bazı firmalar on liralık klavyelere led ışık döşeyip seksen, doksan lira gibi bir fiyata satabiliyor.
  4. Aslında ekipman tercihleriniz de en çok dikkat etmeniz gereken husus ”KONFOR”. Kimsenin sözüne inanmayın, reklamlara kanmayın. Gidin bir süper store’a deneyin ekipmanları. Elinize en rahat oturanı kapın.

Ek: Düşük sekmentde önereceğim bir marka var sizlere dostlar. 100 TL gibi bir fiyatla kendini oyun sektörüne tanıtan, hem kalitesiyle hem de performansıyla dillere destan olan, bu da yetmiyormuş gibi uzun ömürlü olan milli mousemiz: BLOODY A9. Kendileri oldukça da ergonomiktir.

Ayrıca Bloody markasının diğer ürünleri de kalitesine nazaran uygun fiyatlı ve uzun ömürlüdür. Bir göz atın derim…