Dünyanın ilk eSpor Filmi: İyi Oyun

Tüm dünyayı ele geçirmekte olan eSpor çılgınlığı sinema sektörüne giriş yapıyor. 28 Eylül’de yerli yapımla vizyona girecek olan ”İyi Oyun” adlı film duyuruldu.

İsmini tüm oyuncuların maç sonunda kullandığı ”GG!” (Good Game) kavramından alan espor filmi, sinema severlerin tüm ilgisini çekmeye çalışacak.

Ülkemizde resmi olarak League of Legends ile başlayan eSpor serüvenini diğer oyunlarda yakın bir şekilde takip ediyor. Fenerbahçe, Galatasaray, Beşiktaş gibi takımların eSpora giriş yapmasından sonra büyük bir ilgi alaka ile takip edilen eSpor sektörü adeta freni patlamış bir tır gibi ilerliyor ve yol katediyor. Riot Games Türkiye’nin düzenlemiş olduğu League Of Legends turnuvalarından sonra ESL’in önderliğinde düzenlenen ESL Türkiye CS:GO Şampiyonasının yapılmış olması da bu filmi ortaya çıkaran sebeplerden biri olarak gösteriliyor.

Espor filmi

Büyük bir hummalı çalışma ile projelendirilen filmin yapımcılık koltuğunda ise son şampiyon takım Supermassive‘in kurucusu olan Hakan Baş, Börü ve Dağ Filmlerinin yapımcılığını üstlenmiş olan Doruk Acar ve Alper Çağlar yer alıyor. Daha önce eşi benzeri olmayan film için son yıllarda popüler olan müzisyenler ”İyi Oyun” filmi için şarkı besteleyecek. Filmin en büyük artısı hem müzisyenler hem de oyuncular eSpor aşığı kişilerden oluşuyor.

iyi oyun filmi

”İyi Oyun” Hakkında

Liseyi yeni bitirmiş olan Cenk, çalışmış olduğu internet kafede, parayla başkalarının yerine oyun oynayarak, günümüzde adı boost olan işi yapmaktadır. Buradan kazanmış olduğu parayla ailesini geçindirmeye çalışmaktadır. Yeni kurulmuş olan bir takımın (Beş Benzemez) menajeri tarafından keşfedilip, kendini profesyonel oyunculuk kariyerinin içinde bulan Cenk, takım arkadaşları Batu, Naz, JJ, Aslan ve sonradan dahil olacak koçları Özer’le beraber baş koydukları bu zorlu ve sabır gerektiren süreçte sezon turnuvasını kazanmaya çalışacaklar.

Beyaz perdeye yansıtılacak oyun League of Legends mı yoksa CS:GO mu olacak? Sorusunun yanıtı ise büyük ihtimal ile birlikte League Of Legends oyunu sahne alacak. Film güzel mesajlar ve büyük anlamlar içerecek. En büyük mesaj ise ”Pes Etmeyin, Hayallerinizden Vazgeçmeyin” olacak. Cenk’in internet kafede bir takımın menajeri tarafından keşfedilip profesyonel oyunculuk kariyerine başlaması da bunun en büyük göstergelerinden bir tanesi olacak. Gözlerden kaçmayan bir detay ise takım içerisinde bir kadın oyuncuya yer verilmesi oldu.

İyi Oyun Kadrosu

Yapım evi: Eludis, Fikiron

Tür: Gençlik/Espor

Yapımcı: Hakan Baş, Alper Çağlar, Doruk Acar

Yönetmen: Umut Aral

Vizyon: 28 Eylül 2018

Dağıtım: Mars Dağıtım

 

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu girin.
Adınızı girin