CSGO Prime Account Nedir

 

Bildiğiniz gibi dün gece 3 gibi yani 21 Nisan tarihinde CS:GO’ya yeni bir güncelleme geldi.

Bu gelen güncellemeyi yapan kullanıcılar, ekranlarının sol üst köşesinde Prime Account diye bir şey görecektir. Ne olduğunu anlatacak olursak, Prime Account’u türkçeleştirerek başlayalım. Bu iki kelimeyi Ana Hesap  veya Seçkin Hesap diye türkçeleştirirsek yanlış olmaz. Ana Hesap – Prime Account sistemi -siz hangisini duymak isterseniz- Steam Mobile Guard ile bilgi alış-verişi yaparak  sizden o CS:GO hesabınızı  onaylamanızı isteyecektir. Ekranınızın sol üst köşesindeki ‘Prime Account’ bölümündeki More infoya tıklayınca karşınıza aşağıdaki ekran alıntısındaki gibi bir menü çıkacak. ‘Upgrade’ butonuna tıkladığınızda eğer Steam Mobile Guard yani mobil koruyucunuz aktif ise hesabınız ana-favori hesabınız olarak belirlenecektir.

CSGO Prime Account
Hesabı Prime’a Yükseltmek

Böylece ranked yani rekabetçi maçlarında karşınıza sadece sizin gibi bu sistemi aktif etmiş kullanıcılar gelecektir. Böylece herkes kendi ana hesabını belirlediği için, smurf ve hile hesap sayılarında büyük bir düşüş yaşanacak.

Bu sistem, şimdilik beta aşamada bulunduğu için sadece şimdilik ranked maçlarınız eskisi gibi olacak. Oyun muhtemelen yeteri kadar Prime Account sistemini kullanan kullanıcıya eriştikten sonra, sistemi tamamen aktif hale getirecektir. Böylece smurf hesap olayı çok daha azalacaktır.

 

Prime Account yani Seçkin Hesap Eşleştirme sistemi hakkında Sıkça Sorulan Sorular:

 #  Niteleyici Telefon Numarası Nedir ?

Prime Account Matchmaking, telefon numarasını Steam’de onaylamamış kullanıcıları, onaylayanlardan ayrı tutar. Eğer hesabınız telefonunuz ile bağlı değilse, Steam üzerinden bağlayabilirsiniz.

 #  Birden Fazla Hesabımı Prime Account’a Yükseltebilir miyim ?

Hayır, sadece bir adet CS:GO hesabınızı Prime durumuna alabilirsiniz. Her hesap için ayrı bir telefon numarasına ihtiyaç vardır.