CS:GO VAC Ban Dalgası

CS:GO’da VAC ban yiyen oyuncu sayısı dün gece ani bir artış gösterdi. Reddit kullanıcılarına göre, bu Valve tarafından yapılan yeni bir VAC Dalgası olabilir. Çünkü Nick Bunyun isimli ünlü youtuber, oyunun hilecilerden ve hatalardan arındırılması adına bir imza kampanyası başlatmıştı. Bu kampanya sosyal medyada çok büyük bir ilgi toplamıştı. Bunun üzerine reddit üzerinden bir Valve çalışanı, hile sisteminin zaten yeterli olduğunu ama tekrar gözden geçirilebileceğini söylemişti.

Bunların ardından vac-ban.com sitesindeki verilere göre, normalde günde ortalama 450 kişi VAC uzaklaştırması yerken, bu sayı dün gece aniden 4,300’e yükseldi! İşte o grafik:

VAC-Ban Dalgası Grafiği
Aşırı büyük bir artış var

Ayrıca ünlü hile yapımcıları da piyasaya sürdükleri hileleri geri çekti. Ünlü bir hile geliştiricisi, hilesini kullanan birçok kişiden ban raporu geldiğini, ve kullanıcılarına hileyi bir süre kullanmamalarını söyledi. Daha sonra, tüm hilelerin VAC sistemi tarafından tespit edildiğini açıkladı. Bu durum için üzgün olduklarını ve geçen zamanı telafi edeceklerini söyledi (hileler aylık olarak kiralanıyor muhtemelen). Ayrıca VAC yiyenlere karşı herhangi bir geri ödeme yapılmayacağını da belirtti.

Binlerce hileci bu dalga sayesinde yasaklanmış oldu. Yetti mi? Tabii ki hayır. Bize kalırsa Valve çok daha iyisini yapabilir.

 

 • Valve bi kere şu eylemi yaptı ya, artık 1 yıl boyunca bir şey yapmaz diye düşünüyorum. Hesabınız prime -seçkin- değilse yapın, hile gelme şansı baya azalıyor.

 • Oguz

  dün 4 maç attım 3 ünde yenildim bu hileciler sayesinde 1 indede şansa denk geldim kanser oldum dün inş bu hilelerin hepsini banlarlar

 • HaYTo

  Banada bu kadar fazla ilk defa geldi

 • İlginç gerçekten, bana hiç denk gelmiyor hileler. Ya ben çok şanslıyım ya da siz çok şanssızsınız 🙁

 • HaYTo

  Yakismiyor ama adamlar dunden beri cok uyuzum dungeceden beri oyuna girmedim
  https://csgostats.gg/player/76561198015666568
  Son 5 macimin 4 hileciler yuzunden kaybettim sondan 5. Macimida hileci sayesinde kazandim (lutfen izleyin) karsi takimda 1 mevlana bizim takimda 2 mevlana oldugu icin kazana bildim benim yaklaşık 3.5 saatim pic oldu bu serefsizler yuzunden

 • Hilecileri sevmiyoruz ancak yakıştı mı hiç o küfür..

 • HaYTo

  az bile adresleri paylaşılsın topladıp oç dövmeye gidelim