CS:GO Benzeri 5 Mobil Bedava Oyun

Counter-Strike serisinin ve aynı zamanda Steam’in yapımcı firması olan Valve, oyunun mobil versiyonunu çıkarmamakta oldukça ısrarcı. Gerçi Global Offensive oyunuyla bile doğru düzgün ilgilenilmiyorken telefon versiyonunu beklememiz saçma olur. Bu yazımızda sizler için CS:GO’ya benzeyen 5 adet mobil oyunu listeledik.

1- Bullet Party 2

Telefonunuzdan oynayabileceğiniz, grafikleri oldukça CS:GO benzeri oyun. Her ne kadar oyundaki silahlar tam olarak gerçeğine uymasa da, haritalar neredeyse bire-bir aynısı. Özellikle milli haritamız olan Dust2’yi oyunun tanıtımında baya göreceksiniz.

Kötü yanı, oyunda sadece çevrimiçi olarak Death Match yani Ölüm Maçı özelliği bulunuyor. Maça girmeden önce oynayacağınız silahı menüden seçiyorsunuz ve oyuna başlıyorsunuz. Şans verilmesi gereken bir oyun olduğunu düşünüyorum.

İndir: iOS - Android

2- Maskgun

Bu oyunda da sadece çok oyunculu olarak Ölüm Maçı özelliği bulunuyor. Şimdilik 3 haritaya sahip olan Maskgun, CS:GO’dakine oldukça benzer silahlara sahip. Grafik bakımından da çok iyi ve telefon kontrolleri bir önceki oyunumuza göre daha kolay olan bir FPS oyunudur kendisi.

İndir: iOS - Android

3- Counter Attack 3D

CS:GO’nun tarzına en yakın olanı bu sanırım. 5v5’e kadar rekabetçi maç atabileceğiniz, gerçek oyundakiyle tamamen aynı silahlara sahip olan, fizik motoru ve haritalar olarak CS’ye oldukça yakın olan bir oyun. Gerek spray atmak olsun, gerek efektler olsun oyun tam bir CS:GO kopyası.

İndir: iOS - Android

4- Critical Ops (iOS – Anroid – Windows)

Listedeki en sevdiğim oyun bu, ancak sürekli reklamı döndüğü için herkesin bildiğini düşünüyorum. Bu yüzden alt sıraya koymayı tercih ettim. Bomba imha ve Ölüm Oyunu olmak üzere iki adet oyun modu mevcut. En güzel yanı ise kesinlikle Pay to win olmaması. Aynı CS:GO’daki gibi kasa açarak skin alabiliyorsunuz. Bunun için oyundaki günlük görevleri tamamlamanız gerekiyor. Farklı bir güzelliği de her türlü platformdan oynanabiliyor olması. Telefon harici oynamak isterseniz, bilgisayarınıza yükleyebilirsiniz. Listedeki en popüler şey olduğu için oyuncu bulmanız da son derece kolay.

İndir: iOS - Android - Windows

5- Standoff 2

Eğer çok fazla CS:GO özlemi duyuyorsanız bu oyun size göre; zira Dust2’yi tamamen kopyalamışlar. Maalesef bu oyun da sadece Deathmatch özelliğini taşıyor. Yapımcıların dediğine göre rekabetçi modu da gelecek, fakat bunu aylardır söyledikleri için pek te şey etmemek lazım.

İndir: iOS - Android


CS:GO benzeri telefon oyunları listemizin sonuna geldik. Bildiğiniz bu tarz oyunlar varsa yorum bölümüne yazabilirsiniz.

1 Yorum

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu girin.
Adınızı girin