Beklenen Haber: Red Dead Redemption 2’nin PC’ye Çıkış Tarihi Belli Oldu!

26 Ekim 2018 tarihinde konsollara çıkan ve çıktığı günden beridir popülaritesini yitirmeyen Rockstar Games’in amiral gemilerinden birisi olan Red Dead Redemption 2, bir sene sonra şimdi de PC platformu için de geliyor. Ayrıca oyunu Rockstar Launcher’ı üzerinden satın alan oyuncular, oyun içerisinde çeşitli hediyeler kazanacak. 

Konsol oyun piyasası için adeta mihenk taşlarından birisi haline gelen ve piyasada oldukça ses uyandıran RDR 2 için, Rockstar Games cephesinden güzel bir haber geldi. Rockstar Games‘in duyurusuna göre 5 Kasım tarihinde PC platformuna hazır hale geleceğinin duyurusunu yaptı. Ayrıca, oyunun bilgisayar sürümünde grafiksel ve teknik güncellemelerin yanı sıra yeni av görevleri, gizlenme yerleri, silahlar ve farklı özellikler de bulunacak.

Grafik kalitesi, oyun-içi etkileşimde “sayısız” kabul edilebilecek özgünlükte nitelikleri ve akıcı hikayesi ile gerek oyuncular gerekse eleştirmenler tarafından defalarca tam not alan oyun, hız kesmeden sürekli güncellenmesiyle aktifliğini yitirmiyor.

Bir oyunun sevilmesini sağlayan en önemli özelliklerden birisi de sunduğu hikayedir. İnsanlara gerçekten “vahşi batı” temasını yaşatan oyun, özellikle online modu ile de bunu destekleyince oyuncuların damaklarında güzel tatlar bırakan bir oyun haline gelmiş gibi duruyor.

Red Dead Online’a yeni gelen Frontier Pursuits güncellemesi sayesinde oyuncular, daha ayrıntılı bir deneyim yaşamanın yanı sıra ilgi alanına göre yapılan görevlerden kazanılan deneyim puanlarıyla rütbe atlayacak ve daha kişiselleştirilmiş bir oyun zevki yaşayacak.

Rockstar Games’ten Bir Jest!

Oyunu Rockstar Launcher üzerinden 9 ile 22 Ekim tarihleri arasında ön siparişle satın alanlara Grand Theft Auto 3, GTA: Vice City, GTA: San Andreas, Bully, L.A. Noire (Complete Edition) ve Max Payne 3 (Complete Edition) gibi oyunlardan iki tanesi ücretsiz olarak hediye edilecek.

Oyunu Rockstar Launcher‘dan ön siparişle alanlar, ücretsiz oyunların yanı sıra RDR 2 hikâye modunda kullanabilecekleri nakit para, hazine haritası ve bir savaş atı gibi bonus hediyelerin de sahibi olacak.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu girin.
Adınızı girin