Assassin’s Creed Hakkında Bilmiyor Olabileceğiniz 5 Gerçek

Assassin's Creed Hakkında Bilmiyor Olabileceğiniz 5 Gerçek

Bildiğiniz üzere biz oyuncuların merakla beklediği Ubisoft’un efsanevi serisi olan Assassin’s Creed‘in beyaz perde uyarlaması vizyona girdi. Fakat film beklenildiği gibi çıkmamışa benziyor. 6.9 IMDB puanı olan filmin birçok oyunun anlatmaya çalıştığı hikayeyi sadece 2-2.5 saatlik bir sürede anlatmaya çalışması biraz garip olmuş. Ben en azından bir üçleme beklerdim.

Gelelim yazımızın asıl konusuna. İşte Assassin’s Creed filmi hakkında bilmiyor olabileceğiniz 5 gerçek :

1 – Son senelerin en yüksek atlayışı

Assassin’s Creed oyunlarının bir simgesi olan Leap of Faith’i bilirsiniz. İşte filmin yönetmeni Justin Kurzel bu sembolün filmde de olmasını istemiş, fakat diğer atlamalardan farklı olması gerektiğini düşünmüş. Ve 35 yıl içerisindeki en yüksek atlamanın gerçekleşmesi sağlanmış.Ayrıca atlamayı yapan abimizin de, atlama üzerinde üstün bilgi ve yeteneklere sahip Damien Walters olduğunu ekleyip diğer maddeye geçelim.

2 – Film, oyunlarla aynı evreni paylaşıyor

Aslında tüm Ubisoft oyunlarının aynı evrende geçtiğini düşünürsek, ( Watch Dogs ve Assassin’s Creed oyunları gibi) bunun olması çokta şaşırtıcı değil. Ayrıca bunu Assassin’s Creed ‘ in resmi twitter hesabından paylaştığı tweet’te de görebiliyoruz.

3 – AC serisinin esinlenildiği tarihi tarikat

Bu aslında biraz daha bilindik bir konu. Bildiğiniz üzere -ya da bilmediğiniz- oyunlardaki ve tabi ki ingilizcede ki Assassin kelimesi Haşhaşi kelimesinden türemiştir. Haşhaşi’nin anlamı ise haşhaş içendir. Bu ise Hasan Sabbah’ın geçmişte kurduğu ve insanları suikast için kandırdığı bir tarikattırDaha fazla bilgi için

4 – Animus’un esinlenildiği bilimsel teori

Animus aslında “Collective Unconscious” isimli teoriden gelmekte.Bu teoriye göre ise kişi kendi atalarının deneyimlerini izleyerek ya da yaparak onların gücüne sahip olabilir. Desmond’a olduğu gibi…

5 – Film ve oyuncusunun tezatlığı

Filmin başrol oyuncusu Michael Fassbender‘ın Assassin’s Creed oyunlarını daha önceden hiç oynamadığını biliyor muydunuz?

– BONUS

Ubisoft’un filmde kullanılan Animus’tan etkilendiği ve oyunlarında kullanmayı değerlendirdiği filmin yönetmeni tarafından açıklandı.