Amatör CS:GO takımı, yanlışlıkla bir profosyonel Rainbow 6S turnuvasına katılmaya hak kazandı!

Bir Reddit kullancısı EmilBerglund, bugün Rainbow Six Siege subreddit’inde paylaştığı yazı ile oyun dünyasında fenomen oldu.

Yazıya göre Emil, Norveç’te okuyan bir lise öğrencisi. Kendisi ve dört arkadaşı birlikte kurdukları amatör bir CS:GO takımında oynuyorlar. Daha sonra takım kaptanının önerisi üzerine “eğlencesine” Dreamhack Winter R6S turnuvası elemelerine katılıyorlar. Ancak birkaç gün sonra turnuva organizatörleri, takım kaptanına ulaşıyor ve onlara elemelere katılımın düşük olduğunu, ve bu takımın turnuvaya katılmaya otomatikman hak kazandığını söylüyor.

Emil, turnuvada G2 ve Team Liquid gibi takımlarla karşılaşmanın eğlenceli olacağını söylüyor. Takımın tüm üyelerinin CS:GO‘da en az 2000+ saati olmasına rağmen ekibin çoğu R6S oyununu geçen hafta almış, ve sadece 20 saat oynama şansı olmuş.

Dreamhack Winter Rainbow Six Siege, 30 Kasım- 2 Aralık tarihleri arasında İsveç’in Jönköping kentinde oynanacak. 16 takımım dörtlü gruplar halinde dağılacağı turnuva, takımlara 50.000 Dolar ödül havuzu sunuyor.

Aslında bu olay, Rainbow Six Siege  oynaması güzel çevrimiçi FPS oyunlardan biri olsa da, oyunun espor topluluğunun CS:GO ile yarışabilecek bir hale gelmediğini ortaya koyuyor.