300TL Mouse vs 50TL MOUSE

Yüksek bütçeli ekipmanlar hepimizin hayali olmuştur. Peki ya bu ekipmanlar bunca parayı hak ediyor mu ? İşte bu videolu incelememiz bu soruya ışık tutacak.

James Donkey 112s vs Steel Series Rival 300

Bir yanımızda uygun fiyatıyla dikkatleri çeken James Donkey 112S. Diğer tarafımızda ise tam bir ergonomi abidesi olan orta bütçeye uygun Steel Series RİVAL300.

Ucuz olan faremiz 112s ‘e baktığımızda şık bir tasarım görmemize rağmen bu tasarım RİVAL300 ‘e göre sönük kalıyor. E tabi fiyat farkını da göz önünde bulundurmakta fayda var.

Ürünlerin ergonomisini incelemek gerekirse 112S ‘in fiyatındaki diğer farelere nazaran daha kötü bir ergonomiye sahip olduğunu görüyoruz. RİVAL300 ise orta ve büyük elli kullanıcılar için piyasada rakip tanımıyor.

Dayanıklılık açısında bir adım geriden gelen RİVAL300 ‘ün bazı kronik sorunları göze çarpıyor. Örnek verecek olursak sol ve sağ tarafta bulunan kaydırmazlar bir süre sonra eriyebiliyor. Bu kaydırmazlar daha dayanaklı olabilirdi. 112S ‘e bakcak olursak örgü kablosu segmentine göre bir adım öne geçirmiş olsada, iç aksamları ve dış kaplaması RİVAL300 ‘e göre çok daha basit kalıyor.

Aydınlatma hakkında konuşmaya gerek bile yok. Tabi ki 300 TL ‘lik faremiz RİVAL300 ‘ün RGB aydınlatmalı çok daha iyiken 112S ‘in aydınlatmaları RGB bile değil.

Yazılımsal olarak incelediğimiz zaman Steel Series yazılım desteğinin çok daha başarılı olduğunu söylemeye gerek yoktur diye düşünüyoruz.

Ürünlerin sensörlerine baktığımız zaman RİVAL300 optik, 112S ise lazer sensöre sahip. Eğer bir FPS oyuncusuysanız kesinlikle optik sensör tercih etmelisiniz. Aradaki fiyat farkı sensör konusunda aldatıcı olabilir lakin 112S segmentindeki farelere göre biraz daha kötü bir sensöre sahip.

Ürünler hakkında da detaylı bilgiye videomuzdan ulaşabilir, hazır videoyu izlemişken bir de beğenrek destek olabilirsiniz.