2020’de neler oynayacağız? | Çıkacak oyunlar listesi

Death Stranding yürüme simülatörü mü, Jedi Fallen Order ışın kılıçlı Dark Souls mu, Sekiro yılın oyunu mu derken 2019 yılını gerimizde bıraktık. Fakat yepyeni oyunları beklemeyi, çıkacak oyunlara heyecan duymayı asla geride bırakmadık. Geçmiş yılı üzerimizden şöyle bir silkeleyelim ve 2020’de bizi hangi oyunlar bekliyor bir göz atalım hep birlikte;

Cyberpunk 2077

Cyberpunk 2077

Oyunun ismi söylendiğinde bile eminiz ki hepimizin kafasında o malum müzik yankılanmaya başlıyor. Cyberpunk 2077 şüphesiz ki 2020’nin en çok beklenen oyunu. CD Projekt Red’in Witcher’ı durdurulamaz bir ivme ile arşa çıkarması, kalpleri kazanmasıyla hepimiz bu çok sevdiğimiz firmanın yepyeni oyunu için sabırsızlanır hale geldik. Çıkış tarihi E3 2019’da oyunda karakterlerden biri olarak da görebileceğimiz Keanu Reeves ile ”nefes kesici” bir şekilde 16 Nisan 2020 olarak duyurulmuştu, işte o harika anı hatırlayalım;

Last of Us Part 2

Last of Us 2

Oyuncular olarak hepimizi ortak bir noktada buluşturan şeylerden biri de Ellie ve Joel ile bir çeşit bağ kurmuş, onları benimsemiş olmamızdır. Önceki oyunda ilişkilerine çok yakın bir bakış açısından şahit olduğumuz, kalbimizde baş köşede yer alan bu karakterlerin sonraki oyunda neler yapacaklarını, ne durumda olduğunu hepimiz merak ediyoruz. Çok uzun zamandır beklediğmiz, içimizi sabırsızlıktan kıpır kıpır eden bu oyun ilk olarak 21 Şubat 2020 olarak duyurulmuştu ancak bu tarih sonradan değişikliğe uğradı. Şu an beklediğimiz çıkış tarihi 29 Mayıs 2020.

Watch Dogs Legion

Watch Dogs Legion

Ubisoft’un Watch Dogs serisinin yeni üyesi Watch Dogs Legion epey ilgi çekici bir konsepti de bünyesinde barındırarak geliyor. Oyunda gördüğümüz her NPC’yi ekibimize katabiliyor, onları oynanışa dahil edebiliyoruz. Hatta yaşlı bir teyzeyle milleti hırpaladığımız bir oynanış videosu bile görmüştük. Bu sefer Londra’da geçecek olan Watch Dogs Legion için çıkış tarihi 6 Mart 2020.

Gods & Monsters

Gods and Monsters

Ubisoft’un bir diğer oyunu ile devam edelim, Gods and Monsters! Bu taptaze oyun hepimiz için sürpriz olmuştu. Henüz hakkında pek bir şey bilmediğimiz oyun, Yunan mitolojisini kendine has rengarenk görsellik ile harmanlıyormuş gibi görünüyor. Bu oyun için çıkış tarihi de geç kalmamıştı ve 25 Şubat 2020 olarak duyurulmuştu.

Marvel Avengers

Marvel Avengers 2020

E3 2019’da Square Enix konferansında gördüğümüz ve halihazırda uzun süredir de beklemekte olduğumuz Avengers da 2020’de oynayacağımız oyunlar arasında. Oyunun online tabanlı olduğu, bunun yanında bie hikaye moduna da sahip olduğu biliniyor. Oyunun tam çıkış tarihi 20 Mayıs 2020.

Ghost of Tsushima

Ghost of

Sony cephesinde merakla beklediğimiz bir diğer oyun da Ghost of Tsushima. Samuray temasını etkileyici, hepimizin gözlerinin faltaşı gibi açılmasına sebep olan görsellikle birleştirerek bize sunan bu oyunun çıkış tarihi Game Awards etkinliğinde 2020 olarak kesinleşti.

Ori And The Will of the Wisps

Ori and the will of the wisps

Kalp ısıtan, ekrana bakarak şöyle kocaman iç geçirmemize sebep olan, görselliğiyle büyüleyen, müziğiyle ruhumuza dokunan oyunlardan biriydi Ori and the Blind Forest. Hayranlarının büyük bir coşkuyla beklediği oyunun devamı olan Ori and the Will of the Wisps gözümüzü daha fazla yolda bırakmayacak ve 11 Şubat 2020’de bizlerle olacak.

Nioh 2

Nioh 2

İlk oyununda Dark Souls’un zorluğunu samuray temasıyla harmanlamış olan Nioh oldukça beğenilmişti ve güzel başarılara imza atmıştı. Serinin yeni oyunu ile 13 Mart 2020’de buluşabileceğiz.

Vampire the Masquerade: Bloodlines 2

Vampire Bloodlines

VTM: Bloodlines’ın çok iyi bir rol yapma oyunu olduğu ve hala hayranları tarafından el üstünde tutulup yaşatıldığı şüphe götürmez bir gerçek. Steam’de ön siparişe oldukça uygun denilebilecek bir fiyatla sunulmuş ve yüksek rakamlarda bir satış yakalamıştı. VTM: Bloodlines 2 de 2020’de özlemimizi gidereceğıimiz oyunlar arasında.

Dying Light 2

Dying Light 2

İlk oyununda çeşitli parkur mekanikleri ve barındırdığı daha pek çok ögesi ile pek çok oyuncunun beğenisini kazanmış olan Dying Light, ikinci oyununda bünyesine bir de rol yapma ögesini de ekleyerek 2020’de bizlerle buluşacak.

Yazımızda yer verdiğimiz ve veremediğimiz oyunlarla bu yeni yılda elimizden avucumuzdan pek çok oyun akıp gidecek gibi görünüyor. Herkese heyecanla beklediği oyunları oynayabileceği, beklediği oyunların duyurulduğu dopdolu bir yıl diliyoruz!

 

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu girin.
Adınızı girin