17 Yıl Aradan Sonra Age of Empires’tan Yeni Bir DLC

Age of Empires DLc

Microsoft’un yaptığı açıklamaya göre Age of Empires 2 HD’ye yeni bir DLC geliyor. DLC’nin adı Rise of the Rajas ve bu DLC için fazla bir süre beklemeyeceğiz. Microsoft, 19 aralıkta olacağını açıkladı.

Rise of the Rajas 4 yeni medeniyet , 1 yeni harita ve daha bir çok özellik ile gelecek. Güneydoğu Asya’da geçecek ve yanında performans iyileştirmeleri olacak.Yani multiplayer maçları daha çok oynanabilecek halde olacak.

Medeniyetleri merak ediyorsanız Steam sayfasında yazanlara göre;

Burmese

  • Güneydoğu Asya’nın en geniş imparatorluğunu devasa, her çeşit defansı yıkan filler ile kur!Burmese’lerin en etkili kuvveti Arambai adındaki ölümcül fakat isabetsiz vuran sipahilerdir.

Khmer

  • Dünyanın en büyük dini anıtını inşa et ve elinde eşsiz silahlar bulunan ölümsüz bir ordu ile düşmanlarını fethet! Khmer’lerin en etkili kuvveti Ballista Elephant adında atış yapan ve ileride 2’li atışa yükseltebileceğiniz bir silahtır.

Malay

  • Güneydoğu Asya’yı rıhtımlarını ok atabilen birer limana çevirerek fethet! Malay’ın en etkili kuvveti ise çok ucuz ve çok hızlı olan fakat düşmanlarını mahveden Karambit Savaşçısıdır.

Vietnamese

  • Halkını özgürlüğe doğru ilerlet ve uzun menzilli silahlara savaş gerillalarını düşmanlarının üstüne sal! Vietnamese’lerin en etkili kuvveti Rattan Okçuları’dır. Bu okçuların üstünde başka oklar tarafından delinmeyen sağlam bir zırh bulunuyor.

 

Rise of the Rajas şunlarla beraber geliyor:

Daha etkili bir arayüz

5 yeni random harita

5 yeni özel harita

5 yeni gerçek dünya haritası

13 yeni terrain

Senaryo editör kısmında yeni objeler

Ve Seyirci modu

Mikrosoft’un paylaştığı bir caps’te ise yeni fillerin şu şekilde olacağını söylüyor.