CLG hazed ile yollarını ayırdı

CLG, dün yaptığı açıklamayla uzun süredir kadrosunda bulunan James “hazed” Cobb ile yollarını ayırdığını duyurdu. Ocak 2015’te, CLG’nin CS: GO takımı kurmasıyla kadroya dahil olan oyuncu, geçen iki yılda sürekli değişen kadroda hep yer edinmeyi bilmişti. İki yıllık süreçte gerçekleşen beş majörün hepsine CLG ile katılan hazed, son aylardaysa takımın istikrarsız kadrosunun da etkisiyle silik bir görüntü çiziyordu.

CLG’nin sitesinde yayınlanan açıklamada hazed “Gelecekte ne yapacağım net değil. Önümüzdeki aylarda çalışıp gelen tekliflere göre kariyerimin nasıl devam edeceğine karar vereceğim. Antrenörlük veya analistlik de seçeneklerim arasında.”  diye konuştu.

Aralıkta ELEAGUE Majör Ana Elemeleri’ni bir galibiyet, üç mağlubiyetle tamamlayan CLG, iki hafta sonra başlayacak majörde yer alamayacak. Bu, hem CLG hem de hazed için 2015’ten bu yana kaçırılan ilk majör. hazed’in ayrılmasından sonra takımın orijinal kadrosundan geriye sadece Stephen “reltuC” Cutler kalmış durumda. Takımın kadrosundaki diğer oyuncularsa Kenneth “koosta” Suen, Yassine “Subroza” Taoufik ve Ethan “nahtE” Arnold.