Yeni Far Cry ve Assassin’s Creed Oyunu Geliyor

Ubisoft, 2020’deki oyunlarının hepsini erteledi. Tom Clancy’s Ghost Recon Breakpoint ve Tom Clancy’s The Division 2 satış anlamında beklenen başarıyı göstermeyince Ubisoft erteleme kararı aldı. Sebep olarak da oyunlarının birbirine çok benzediğinden istedikleri başarıyı gösteremediklerini söylediler. Oyunlarını birbirinden daha farklılaştırmak istediklerini söylediler. Her oyunlarına kule açma, karakol temizleme, dron-kartal koydukları için haliyle benzedi. Üzerine bir de Ghost Recon oyununu da Division’a benzettiler, online bir yapıya çevirdiler. İyice birbirine benzemiş oldu. Ubisoft da böylece yeni oyun fikirleri üreten 100 kişilik editör kadrosunu tamamen değiştirdi.

Kotaku çalışanı Jason Schreier Ubisoft’un duyurulmamış 2 oyunu olduğunu ve onların da Far cry ve Assassin’s creed oyunları olduğunu söyledi. Assassin’s Creed Ragnarok’u zaten bekliyorduk ancak yeni Far cry oyununu ilk defa duyduk. Nasıl bir hikayesi olacak, hangi tema da geçecek hiçbir fikrimiz yok, ancak Ubisoft önce ertelemiş oldukları Gods & Monster, Watch Dogs Legion ve Rainbow six Quarantine oyunlarını çıkarmak isteyecektir. Bunlar ağustos ayına kadar çıkar diye tahmin ediyoruz. Çünkü AC Ragnarak 29 Eylül 2020‘de çıkacağına dair söylentiler de var. Ac oyunları genellikle sonbaharda çıktığını bildiğimizi düşünürsek bu söylenti yüksek ihtimalle doğru diyebiliriz.

Peki ya yeni Far Cry ne zaman? Ubisoft Mart 2021’e kadar 5 oyun çıkaracağını açıklamıştı. Zaten 4 oyunu saydık geriye Far Cry kaldı. Far Cry’ın ise verdikleri tarihin en sonunda çıkaracaklarını tahmin ediyoruz. Yani Şubat-Mart 2021 gibi yeni Far Cry oyununu görebiliriz. Far Cry New Dawn, Far Cry Primal, Far Cry 5 de Şubat-Mart aylarında çıkmıştı.

Biz yeni Assassin’s Creed ve Far Cry oyunları için heyecanlıyız. Peki siz de heyecanlı mısınız?

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu girin.
Adınızı girin