Space Soldiers, ESL Pro Lig S7 Finallerine Katılmayı Garantiledi

Space Soldiers @ELEAGUE Majör Boston 2018

Temsilcimiz ilk kez katıldığı ESL Pro Liginde finallere katılmayı garantiledi!

ESL Pro Lig S7 Avrupa ligi 13 Şubat-26 Nisan tarihlerinde online olarak düzenleniyor. Ligde toplam 14 takım mücadele ediyor ve 7 takım ESL Pro Lig finallerine gitmeye hak kazanacak. Son sırada olan takım ESEA ligine düşerken, 12. ve 13. takımlar ligde kalabilmek için eleme turnuvasında mücadele edecek.

ESL Pro Lig S7’in toplam ödül havuzu 1.000.000$, bu ödül havuzunun 250.000$lık kısmı lig aşamalarında verilirken geriye kalan 750.000$ ödül havuzu ESL Pro Lig finallerinde sahiplerini bekliyor.

ESL PRO LİG ÖDÜL

Temsilcimiz Space Soldiers dün akşam HellRaisers takımı ile finallere katılmayı garantilemek için karşılaştı. Cobblestone ve Inferno haritalarında HellRaisers’ı mağlup etmeyi başaran Space Soldiers bu 2 galibiyet ile Avrupa liginden finallere katılacak ilk takım olmayı başardı.

Katıldığı ilk sezonda ligde fırtınalar estiren Space Soldiers’dan finallerde de iyi bir performans bekliyoruz. Temsilcimiz Space Soldiers, Esl Pro Lig’de çıktığı 22 maçtan 15’ini kazanarak göz dolduran bir performans ortaya koydu. Öte yandan HellRaisers takımında oynamakta olan Türk oyuncu Woxic, alınan bu mağlubiyetler ile finallere gitme şansını zora soktu.

Temsilcimiz bundan sonra çıkacağı Mousesports ve FaZe Clan karşılaşmalarında finalleri garantilediği için rahat bir oyun oynayabilecek.

ESL Pro Lig Finallerine Katılmayı Garantileyen Takımlar

Space Soldiers gibi finalleri garantileyen diğer iki takımdan biride Liquid oldu. Amerika ESL Pro Liginde çıktığı 18 maçın 15’i kazanan Liquid finallere Amerika’dan katılmayı garantileyen ilk takım oldu. Finallere Amerika’dan katılmayı başaran bir başka takım ise Liquid’in arkasında 2. olan NRG oldu.

ESL Pro Lig finalleri 14-20 Mayıs tarihleri arasında Amerika’da düzenlenecek.