Microsoft; PUBG Corp, EA ve Valve’yi Satın mı Alacak?

Dünyanın en ünlü ve büyük teknoloji şirketlerinden birisi olan Microsoft; her ne kadar konsol dünyasına atılmış olsa da rakipleri kadar ilgi görüp platformda otorite sahibi olamamıştı. Oyun dünyasında bu denli sessiz kalmış bir şirket adına çıkan söylenti, global oyun platformunda büyük yankı uyandırdı!

Microsoft, PUBG, Steam Valve ve EA'yı Satın AlacakOyun Dünyasında Kartlar Yeniden mi Dağıtılacak?

Bir yandan Polygon’a ‘çok yakında büyük bir satın alım gerçekleşmesi bekleniyor’ haberini veren SuperDataResearch analisti Joost Van Dreunen, diğer yandan yetkileri yükseltilen Xbox başkanı Phil Spencer…

EA ve Steam‘in sahibi Valve gibi büyük şirketleri satın almak Microsoft için o kadar kolay değil, ama 2014’te Minecraft gibi global anlamda popüler olan bir oyunu 2.5 Milyar dolar ödeyerek satın aldığını göz önünde bulundurursak, PUBG gibi global dünyada yıldızı parlayan bir oyunu da satın alabilme ihtimali olduğunu söyleyebiliriz.

Eğer bu iddia doğru çıkar ve bu şirketlerden bir veya birkaçı satın alınırsa, Microsoft’un ve onun sunmuş olduğu Xbox’un geleceği bu girişimin ellerinde olacak. Bu denli büyük bir yatırım, ‘ya hep, ya hiç’ denecek kadar ciddi ve riskli.

Sizce bu iddialar doğru mu? Doğruysa bu satın alımlardan sonra Microsoft oyun platformunda söz sahibi olabilir mi?