iOS Klavye Uygulaması - Word Flow

Microsoft’un iOS işletim sistemi için yani iPhone’lar için geliştirdiği yeni klavye uygulaması sayesinde, artık telefonunuzu düşürme derdi ortadan kalkacak veya düşürme şansınız azalacak.

Bildiğiniz gibi özellikle iPhone 6 Plus’lar çok büyük ve tek elle yazı yazmak/mesaj atmak neredeyse imkansız. Bir şey yazmak için mutlaka iki elinizi kullanmanız gerekiyor, diğer türlü telefon elinizden kayıp düşebiliyor.

İşte bu yüzden, Microsoft Apple kullanıcıları için bir program geliştirdi. Bu program ile üstteki görselde de gördügünüz gibi parmağınızı sürükleyerek harflere basabiliyorsunuz. Bu da size yazma işlemlerinde zaman kazandırıyor ve telefonunuzun düşme riski azalıyor. Tabii bundan ibaret değil.

Klavyeyi tek elle yazma moduna aldıgınız zaman ki bu mod Arc Modu olarak adlandırılıyor, klavyeyi yine yukarıdaki görselde gördüğünüz gibi ekranın köşesine yarı dairesel biçimde alıyor ve bu da büyük ekranlı Apple kullanıcıları için mükemmel bir özellik.

Ayrıca görüntüye önem veren biriyseniz, bu iOS klavye programı size klavyenizin rengini ayarlama fırsatı ve arka plana resim koyma şansı veriyor.

Bence bir iOS kullanıcısı iseniz, Word Flow olarak adlandırdığı klavye uygulamasını hiç olmazsa bir deneyin derim. Buradan indirebilirsiniz.