Windows 10 Paralı Oluyor

Geçen yaz, Microsoft şirketi kullanıcılarına neredeyse hiçbir kullanıcının reddedemeyeceği nitelikte bir teklifte bulunmuştu. Bu teklif ile isteyen her Windows 7 ve 8 kullanıcısı bilgisayarını ücretsiz olarak Windows 10 sürümüne yükseltebiliyordu.

Bu gün Microsoft tarafından gelen açıklamaya göre, Microsoft’un bilgisayarınızı Windows 10’a ücretsiz olarak yükseltme teklifi son buluyor. Yaklaşık bir yıldır ücretsiz olarak hizmet veren Windows 10, 29 Temmuz tarihinden itibaren yeni kullanıcıları için 119$ ücret talep edecek. Microsof’un bir blog gönderisinde bu teklifin belirttiğim tarihte sona ereceğine ve o tarihten sonra ise ücretli olacağı onaylandı. Ayrıca Windows 10, şu an dünyada yaklaşık 300 milyon cihaz tarafından kullanılmaktaymış.

Fakat, güncel grafiklere göre en popüler işletim sistemi hala Windows 7, ve bilgisayar kullanıcılarının %48’i bunu kullanıyor. Ve kullanıcıların yaklaşık %10 kadarı Windows 8/8.1 kullanıyor. Yani bu da hala Windows işletim sistemi kullanıcılarının yaklaşık %60 kadarının hala Windows 10 yükseltmesini yapmadıklarını açıklıyor. 

Eğer Windows 10’a geçmeyi düşünüyorsanız, elinizi çabuk tutsanız iyi olacak. Yoksa 29 Temmuz’dan sonra bunu 119$ ödeyerek yapmak zorunda kalacaksınız.

  • TheAxial

    XP’de güzel bence 😀

  • HaYTo

    Win 7 forever