WESG Finalleri'nde son dakika değişiklikleri

2017’nin ilk büyük turnuvası WESG (World Electronic Sports Games) Finalleri’ne sayılı günler kaldı. Bölgesel elemelerden başarıyla finallere katılma hakkı kazanan iki temsilcimiz, Space Soldiers ve Dark Passage, turnuva için Çin’e yolculuk yapmaya hazırlanırken, iki önemli gelişme yaşandı.

İlk olarak ABD temsilcisi Selfless, eksik kadrosunu bu turnuva için Alec “Slemmy” White ile tamamlayacağını duyurdu. Kuzey Amerika Elemeleri’ni birinci sırada bitirerek finallere katılmaya hak kazanan ekip, son olarak Cloud9’da Sean “sg@res” Gares’in boşluğunu doldurmakta yetersiz kalan Slemmy için bir şans olacak. Slemmy, sg@res gibi kendi jenerasyonunun en iyi in-game leaderı olarak gösterilmesine rağmen yeteneğinin oyun zekası kadar yüksek olmaması sebebiyle eleştiriliyordu. Selfless, yaptığı açıklamada ayrıca, turnuvadaki performansına bağlı olarak Slemmy ile uzun vadeli bir antlaşma yapabileceklerini belirtti.

Dark Passage ile aynı grupta yer alan Selfless, WESG Finalleri’nde aşağıdaki kadroyla oynayacak:

Noah “nifty” Francis
Jake “kaboose” McDonald
Matthew “no_one” Congdon
Vincent “Brehze” Cayonte
Alec “Slemmy” White

Finallerden önceki bir diğer gelişmeyse organizatörlerin canını sıkmış olmalı. Geçtiğimiz hafta Dignitas ile yollarını ayıran Emil “Magiskb0Y” Reif ve takım arkadaşları, turnuva tarihinin ELEAGUE Majör’e yakın olması sebebiyle, majöre daha iyi hazırlanabilmek için turnuvaya katılmayacaklarını açıkladı. 1.5 milyon dolar ödül havuzuna sahip WESG Finalleri, 12-15 Ocak 2017 tarihleri arasında Çin’de düzenlenecek ve turnuvanın son gününden tam bir hafta sonra ELEAGUE Majör başlayacak.

2016’nın son aylarında performansları hiç olmadığı kadar yükselen eski Dignitas takımının yerine turnuvaya İsveç temsilcisi Epsilon katılacak. Epsilon, Joakim “disco doplan” Gidetun’un fnatic’e transferi sonrası 4’e inen oyuncu sayısını, WESG Finalleri’nde akademi takımları Epsilon Hype’tan Hampus “hampus” Poser ile 5’e tamamlayacak. Epsilon’un WESG kadrosu şu oyunculardan oluşuyor:

William “draken” Sunden
Fredrik “freddieb” Buö
Fredrik “REZ” Sterner
André “BARBARR” Möller
Hampus “hampus” Poser