Türkiye Dünya Şampiyonu!

CS:GO Dünya Şampiyonası (TWC) 2016 kazananı Türkiye oldu.

CS:GO milli takımımız, TWC finalinde Arjantin ile karşılaştı. Beklenilenden çok daha zorlu bir maç oldu. Türkiye, hiç yenilgiye uğramadan finale kadar gelmişti. Finalde, Train haritasını seçtik. Arjantin ise Overpass’i seçti. Son harita ise Cobblestone olarak belirlendi.

Train mapında biraz heyecandan olsa gerek T tarafında oyuna kötü başladık. Zamanlamalar heyecandan el titremeleri arkalanmalar maçı 11-0′ a kadar getirdi. 11-0′ dan sonra taktiksel mola alıp önümüzdeki kalan 4 roundu alıp kendimizi birazda olsa rahatlattık. Bizim oyuncuların moralleri yerine gelmişti derken art arda aldığımız roundlar ile maç 12-15’e kadar geldi ondan sonra nazar dediğimiz 2 round daha verdik sadece ve 16-14 ilk mapı kazandık.

Overpass mapında moralimiz yerindeydi fakat bu mapte pek iyi olduğumuz söylenemez karşı takıma göre. CT tarafında pek iyi oynayamadık 3 round alabildik. T tarafında ise durmadan 2v1 1v1 böyle roundlar içinden 2 tane almayı başarabildik. Bu mapın sonunda 16-5 kaybettik.

Maç son olarak Cobblestone mapına kaldı bu map en iyi olduğumuz maplerden birtanesi. Durmadan strateji değiştirip bütün mapı avcumuzun içi gibi bildiğimiz için CT tarafı ne yapacağımızı anlayamadan ölmüş oluyorlardı. İlk yarı sonucu 11-4 bitti . CT tarafına geçtiğimizde ilk roundu vermemiz talihsizlik oldu fakat 2. roundda güzel bir oyun sergileyip maçı tekrar lehimize çevirdik. Maç boyunca karşı takıma darboğaz bir oyun oynattık ve maç sonucu 16 – 8 kazanmayı başardık .

Sonuç olarak, 2016 Dünya Şampiyonu biziz. Elinize sağlık Xantares,Paz,MAJ3R,Calyx ve Despe bizleri gururlandırdınız!

Türkiye’nin turnuva boyunca performansını şu şekilde görebilirsiniz : screenshot-3

  • Kazanacağımız belliydi zaten, yazıyı önceden hazırladık, şampiyon olunca yaptığım tek şey son map skorunu yazıp paylaş tuşuna basmak oldu 😀

  • HaYTo

    Hobaaaaaaaaaaaa
    Maç şimdi bitti 🙂
    hızlı editor seni
    helal be guzel oyunlar oynadı adamlar