TF2 Hilecilerine Kötü Haber

Team Fortress 2 oyununda, LMAOBox isimli bir hile programı bulunuyordu. Bu program, TF2 kullanıcılarının otomatik olarak nişan almasına yarıyor ve silahların tepmesini ortadan kaldırıyordu. Bir süredir bu hile programı Valve Anti Hile’nin kısaltması olan VAC sistemi tarafından algılanamıyordu ve oyundaki hile kullanım sayısı aşırı derecede artmıştı. En sonunda VAC, LMAOBOX’u tespit etmeyi başardı. Üstelik hile yapımcısı şirket, VAC tarafından %100 olarak tespit edilmeme garantisi de veriyordu. 

Anti Hile sisteminin bu tespitinden sonra, VAC Ban’lar takır takır gelmeye başladı bile. Şimdilik bu VAC Yasağından kaç kişi etkilendi bilinmiyor ancak yaklaşık 170 profesyonel oyuncunun da ban yiyenler arasında. TF2 UGC Rekabetçi Ligindeki hile kullanan oyuncuların listesine buradan erişebilirsiniz. 

LMAOBox geliştiricisi ise projesini sonlandırdı ve açık kaynak kodlarını ortaya çıkardı. Ancak bir reddit kullanıcısı bu proje kodlarının sahte olduğunu ve içinde malware dediğimiz kötü amaçlı yazılımların olduğunu düşünmekte.

Daha önce oyunda hile yaptıysanız ve VAC ban yemekten endişeleniyorsanız, korkmanıza gerek yok. Çünkü bu hile oyunda yaklaşık 2 yıldan beri var. Valve, hileyi en son 2 hafta önce kullanmış olan kullanıcıları yasaklayacağını belirtti.

Hileye ait ekran alıntısı
Hileye ait bir ekran alıntısı
  • TheAxial

    Onla ilgili bir haber mevcut değil ancak sonuçta iki oyun da aynı anti-hile sistemi ile korunduğuna göre azalma söz konusu olabilir 😀

  • HaYTo

    Bu olayın cs ılede alakası var son 2-3 gundur eskısı gıbı hıle gelmemeye basladı