Nintendo Switch Duyuruldu

Nintendo PTD yeni oyun konsolu olan Nintendo Switch’i duyurdu.

İlk başta size normal taşınabilir bir oyun konsolu gibi gözükecek ama gözleriniz sizi şaşırtmasın. Nintendo Switch taşınabilen ve oyun konsolu gibi kullanabileceğiniz bir alet. Türünün ilk örneği olan bu cihaz şimdiden çok ilgi çekmiş durumda.

 

  • Özellikleri

Switch bizi şaşırtacak özelliklerle geliyor. Switch’i televizyona bağlayabilir, taşınabilir konsol olarak kullanabilir hatta ve hatta yanlarında bulunan 2 çıkartılabilir konsolu çıkartarak telefonu bir yere sabitledikten sonra uzaktan kumandalı oynayabilirsiniz. Ayrıca beraberinde farklı bir konsol ile geldiğini söylemeye gerek duymuyorum. Tanıtım videosunda görülenlere göre cihaza sahip arkadaşlarınızla beraber aynı oyunu oynayabilirsiniz. NVIDIA Gaming ile iş birliğinde bulunan Nintendo PTD kullanıcılara performans açısından problem yaşatmayacak gibi duruyor.

 

 

  • Nintendo Tarafından Resmi Olarak Açıklanan Oyun Geliştiricileri

Nintendo’nun yaptığı duyuruda; 505 Games, Activision, Arc System Works, Atlus, Bandai Namco Entertainment, Bethesda Softworks, Capcom, Codemasters, Electronic Arts, Epic Games, From Software, Frozenbyte, Koei Tecmo, Konami, Level-5, PlatinumGames, Sega, Spike Chunsoft, Square Enix, Take-Two Interactive, Telltale Games, THQ Nordic, Ubisoft ve Warner Bros. Interactive Entertainment gibi büyük firmalarla anlaşma yaptığını açıkladı.

 

  • Çıkış Tarihi ve Fiyatı

20 Ekim 2016’da yayınlanan bu konsol 2017’inin Mart ayında çıkacak. Fiyatı açıklanmayan bu ürünün ABD’de $300-$350 dolar civarında olması bekleniyor.