MAJ3R: Cobble Banlamak Hataydı - 2. Röportaj

Türkiye’nin Fransa’yı yenmesi üzerine, Dünya Şampiyonası finalindeki yerimizi garantilemiş olduk. Oyuncumuz MAJ3R bizlere, Xantares ile oynamanın ve harita banlama aşamasının nasıl olduğunu anlattı.

HLTV’nin MAJ3R ile olan 2. röportajında, daha çok son maç olan Fransa karşılaşması ve XANTARES hakkında konuşuldu. Röportaja geçelim:

Fransızlara karşı harita banlama aşamasında, daha önce oynamadığınız haritalar olan Nuke ve Dust2 seçildi. Nuke Fransa’nın seçimiydi ve Dust2 otomatik seçildi. Neden böyle bir harita tercihi yaptınız?

Daha önce Xantares röportajında söylediğimiz gibi, tüm haritalarda kendimize güveniyoruz, hepsine hazırlıklı geldik. Haritaları rakip takıma göre eledik. Overpass’i seçtik çünkü Fransa’nın onda iyi olmadığını düşünüyorduk. Onlar ise Nuke’ü seçti, bu bizim için bir sorun değildi. Fakat CT takımında çok iyi oynayamadık, bunun üstünde biraz çalışmamız gerekiyor. Son harita Dust2’ydi. Aslında Cobble banlamak bir hataydı. Dust2’yi banlamak istedim ama yanlışlıkla Cobble’ı banladım ve düzeltemedik.

Tüm haritalarda iyi olduğunuzu buradaki maçlarda gösterdiniz. Fakat skor çok yakındı, özellikle ilk haritada. Sonraki roundlarda ne oldu, neredeyse Fransa come-back yapacaktı?

Sanırım skor 15-10 gibi bir şeydi. 2 Kişiyi öldürdük, maçı bitirmek için iyi bir pozisyon yakaladık. Fakat bu eli kaybettik. Karşısı da kendine çok güvendi ve neredeyse maçı çeviriyorlardı. Son el çok karmaşıktı, B deydim. Her yere birçok kez fake atıyorlardı. Takıma A ya gideceklerini söyledim ve döndük. Dönerken bir hata yaptım. Ancak şükürler olsun ki B ye tekrar girebildim ve eli kazandık.

XANTARES, takımın zaferlerinden memnun olmadığını söyledi, çünkü takımca çok fazla hata yapıyormuşsunuz. Onun gibi bir oyuncuyla oynamak nasıl, o çok yetenekli mükemmeliyetçi olduğunu düşünüyorum. Takımdaki her şeyin kusursuz olmasını istiyor. Onun genel olarak nasıl bir kişiliği var?

Genel olarak, haritayı açan ve oyunu kolaylaştıran biri olduğu için onunla oynamak harika. Evet birazcık mükemmeliyetçi. Fakat bence mükemmeliyetçi olan biri sürekli gelişir. Her zaman neden hata yaptığını düşünür ve bunu düzeltmeye çalışır. Böyle bir takım arkadaşım olduğu için mutluyum. Onun karakteri ve iletişimi de oldukça iyi. En iyi 3 takımda kolaylıkla oynayabilecek kadar yetenekli bir oyuncu.

Finalde hangi takımla oynamak istersiniz?

Danimarka veya Arjantin Farketmez. Fakat bence favori olan Danimarka. Bana göre grup aşamasında İsveç ve Danimarka ile oynadığımız zaman, İsveç Danimarka’dan daha iyi oynuyordu. İyi olan kazansın.