Tallowmere İnceleme

Vakit geçirmek için en iyi indie oyunlardan birisi: Tallowmere.

Oyunun türü “Platformer”. Bu türe örnek olarak eskilerden Mario ve Sonic ya da günümüzden Super Meat Boy verilebilir.

Oyundaki kahramanımız, rastgele yaratılmış ve giderek zorlaşan zindanlarda canavarları avlamanız, bu sırada da eşya toplayıp güçlenmeniz gerekiyor. Kolaylaştırmak için kedi kurban edebilir (ciddiyim) yada zorlaştırmak için bir cezayı aktifleştirebilirsiniz (buna örnek olarak bir eşyayı kullanımdan kaldırmak verilebilir).

TallowmereArkadaşlarınızla oynamak isterseniz 4 kişiye kadar local coop oynayabilirsiniz. (Local coop aynı bilgisayarda oynamanız gerektiğini belirtiyor. Bilgisayara her oynayacak kişi için bir controller takmanız gerekli.)

Oyunu oynaması kolay ancak ustalaşması zor. Şahsen ben zorluk seviyesi bu tarz oyunları daha çok seviyorum çünkü daha çok kişiye hitap ediyorlar. Ben şu ana kadar ancak 20. seviyeye kadar gelebildim, ancak bu arada oynadığım sayısız seviyenin hiçbiri aynı değildi (görev seviyeleri hariç). Oyun 2-3 oynamadan sonra sıkıcı olmuyor. Oyunda büyük miktarda eşya, düşman ve seviye var.

TallowmereAyrıca, oyunu bilgisayarda alırsanız yanında ücretsiz olarak android APKsı da geliyor. Telefonunuza yükleyip oynamaya devam edebilirsiniz.

Oyun şu anda sadece İngilizce destekliyor, ancak oyunun geliştiricisi oyunu başka dillere çevirme planlarını açıkladı. Açıklanan diller arasında Türkçe de var. Güncellemenin ne zaman olacağıyla ilgili henüz bir bilgi yok.

Oyunun fiyatı 10-12 TL. Oyunu Steam için buradan, Android için buradan (almadan önce yukarıdaki Ayrıca ile başlayan paragrafı okumanızı öneririm) ve iOS için buradan alabilirsiniz. Şahsen ben oyunu telefon ve bilgisayarda toplam 10 saatten fazla oynadım ve oynamaya devam ediyorum. Şahsen bu oyun benim verdiğim paraya değdi.