FC Copenhagen müthiş bir kadroyla CS: GO'ya adım attı! North

Danimarka’nın en ünlü futbol kulüplerinden FC Copenhagen, Nordik Film şirketiyle ortak bir yatırımla Counter-Strike: Global Offensive’e adım attı. North ismiyle yarışacak olan takımın oyuncularıysa hepimizin bildiği, dünyaca ünlü isimler: eski dignitas takımının Danimarkalı-Norveçli oyuncuları.

FC Copenhagen ve ex-dignitas anlaşması aslında göz göre göre geldi diyebiliriz. Önce, birkaç hafta önce FC Copenhagen tarafından elektronik sporlara, özellikle de CS: GO, Dota 2 ve FIFA’ya yatırım yapılacağı bilgisi geldi. Sonrasındaysa asıl heyecanlandıran olay gerçekleşti ve dignitas oyuncuları 1 ocakta biten kontratlarını uzatmadılar. Copenhagen – dignitas spekülasyonları zirveyi bulmuşken yapılacağı açıklanan basın toplantısı, her şeyi netleştirdi. Geriye sadece resmi açıklama kalmıştı. 3 ocak sabahı gerçekleştirilen basın toplantısında, hem ex-dignitas oyuncularının transferi hem de kurulan yeni takımın ismi açıklandı: North.

FC Copenhagen böylelikle CS: GO takımına sahip olan ilk spor kulübü olmanın yanı sıra bir anda dünyanın en iyi CS: GO takımlarından biri de oldu. Öyle ki, dignitas 2016’yı muhteşem bitirmiş, birçok farklı turnuvada ilk üçe girip dünya sıralamalarında ilk 5’i zorlar olmuştu. İddialar doğruysa, North oyuncuları en az 3 yıllık sözleşmelere ve aylık 20 bin euro maaşa sahipler. Bu, Virtus.pro ile birlikte en yüksek rakam olarak öne çıkıyor.

FC Copenhagen tarafındaysa, amaç sadece bir CS: GO takımına sahip olmak değil. Basın toplantısında belirtilen hedefler arasında kulübün futbol stadyumu Parken Stadyumu’nda, 40-50 bin kişinin izleyeceği büyük bir turnuva yapma fikri yer alıyor.

FC Copenhagen ve Nordik Film işbirliğiyle kurulan North’u ocakta DreamHack Las Vegas ve ELEAGUE Major bekliyor. North, bu iki turnuvaya kadro değişikliğine gitmeden, aşağıdaki oyuncularla katılacak:

Mathias “MSL” Lauridsen
Emil “Magiskb0Y” Reif
Kristian “k0nfig” Wienecke
René “cajunb” Borg
Ruben “RUBINO” Villarroel