Ana Sayfa / E-Spor / CS:GO / ESL Pro League 2017’de 2 milyon dolar ödül dağıtacak
ESL Pro League 2017'de 2 milyon dolar ödül dağıtacak

ESL Pro League 2017’de 2 milyon dolar ödül dağıtacak

Counter-Strike: Global Offensive’in en prestijli turnuvalarından olan ESL Pro League, 2017’de oynanacak iki sezonunda, sezon başına bir milyon dolar ödül dağıtarak milyon dolar barajını aşan turnuvalardan biri olacak.

Sao Paulo, Brezilya’da düzenlenen ESL Pro League 4. Sezon Finalleri’ni SK Gaming’i mağlup ederek kazanan Cloud9, 200 bin dolarlık ödülü de kasasına koymuştu. 2017’de düzenlenecek olan 5. ve 6. sezon finallerindeyse birincilik ödülünün 500’er bin dolar yani sezon başına dağıtılacak toplam ödülün yarısı olması bekleniyor.

ESL Pro League’in yeni sezonu 7 şubatta başlayacak ve hazirana kadar online maçlar ile devam edecek. Avrupa ve Kuzey Amerika’da dereceye giren takımlar Dallas’ta düzenlenecek olan sezon finallerine katılmaya hak kazanacak. Ligin 6. sezonuyla ilgili ise henüz detaylar açıklanmadı.

Hakkında Maxxie

21 yaşında, İstanbul'da üniversite öğrencisi. Tarih, uzay ve Buz ve Ateşin Şarkısı aşığı. Elektronik sporlar, özellikle de Counter-Strike: Global Offensive tutkunu. twitter.com/MaxxieCSGO

Önerilen Yazı

CS:GO Eleague Majör Turnuvası

Ayrıntılarıyla CS:GO ELEAGUE Atlanta 2017

Uzun bir zaman önce yapılan son majör olan ESL Cologne 2016’nın ardından, yılın ilk Majör …