CS:GO Hafta Özeti - Oyun Gündemi

Bu hafta gündemde özellikle Türk CS:GO Takımları için kötü sayılabilecek haberler var. Hemen haftanın özetine geçelim:

Death Trap, CS:GO Takımı ile Yollarını Ayırdı

Death Trap tarafından, CS:GO takımlarının kapandığı duyuruldu. Ancak takım kadrosunda bir değişiklik olmayacağı, sadece takımın Death Trap adı altında oynamayacağı açıklandı. Kulübün açıklamasını aşağıdan okuyabilirsiniz.


Yeni Death Trap: Dark Passage

Yukarıda da yazdığımız gibi, Death Trap CS:GO takımı ile bağlantısını kesmişti. Bu olaydan bir süre sonra Dark Passage, eski DT’ye kollarını açtı. Ve bugün, Dark Passage Facebook sayfasından yeni takımını tanıttı. Maalesef ki Berker “Gandhi” Kubat oyuncu kadroda bulunmayacak. Kendisi tarafından henüz bir açıklama gelmedi fakat inaktiflikten dolayı çıkarıldığı söyleniyor.


Gandhi’den açıklama geldi: Gandhi’nin yaptığı açıklamaya göre, Dark Passage kulübünün şartlarını uygun bulmadığı için takıma girmek istememiş. İnaktif olma gibi bir durum söz konusu değilmiş.
Dreamhack’te Türk Takımları

Haftaya güzel bir haberle başlamıştık. Dreamhack, Space Soldiers ve ex-DeathTrap’i elemelere davet etmişti. Özellikle Space Soldiers için her ne kadar umutlu olsak ta, macera erken ve hüzünlü bitti. İki temsilcimiz de elendi…

Bu hafta özetini, yabancı takımların oyuncu transferlerine yer vermeden noktalıyorum, hemen hemen hiçkimsenin umrunda değil zaten 😀 Umarım ki yeni Dark Passage takımı başarıya imza atabilir.