CS:GO Hafta Özeti - Oyun Gündemi

Yeni bir hafta özeti yazısı ile karşınızdayız. Geçen haftadan bu haftaya, CS:GO’da neler oldu ? Yazıya geçmeden önce, merak edenler geçen haftaki hafta özetine buradan gidebilir.

ESL Pro League Şampiyonu: LG

Luminosity Gaming, bildiğiniz gibi geçen hafta Dreamhack Austin turnuvasının galibi olmuştu. Bu sefer de ESL Pro Ligi’nde finale kalan takım, Gamers2 takımına karşı oynadığı BO5 yani beş harita oynanan maçta 3-2’lik bir galibiyet sağladı. Bu LG takımının aşırı derecede yol katettiği anlamına geliyor. Çünkü bildiğiniz gibi birkaç ay önce de MLG Columbus 2016 galibi olmuştu. 

ESL, WESA’yı Duyurdu

Uzun bir karar sürecinden sonra, WESA yani Dünya Elektronik Sporlar Birliği’ni kurdu. Bu tüm oyunlar ve eSpor dünyası için çok büyük bir adım. İlerde bu WESA’yı çok duyacaksınız, demedi demeyin 😀

FugLy, CLG ile Yollarını Ayırdı

Özellikle Tarık’tan dolayı sevdiğimiz bir takım olan Counter Logic Gaming’in yaptığı duyuruya göre FugLy nickli oyuncu artık takımda oynamayacak. Yani ya bu oyuncu takımdan ayrıldı, ya da takımdan şutlandı. Söylentilere göre son zamanlardaki kötü performansından dolayı atıldı. Ancak resmi bir açıklama bulunmuyor. 

Bu haftalık sizin de fark ettiğiniz gibi önemli bir hafta özeti malzemesi çıkmadı 😀 Haftaya daha ilginç haberler ile gelmek dileğiyle yazıyı burada sonlandırıyorum. Zaman ayırdığınız için teşekkürler…