CSGO Gündemi Haftanın Özeti

Sizler için her hafta olduğu gibi bu hafta da CS:GO oyunundaki gündemi içeren bir yazı hazırladık. Geçen haftaki CS:GO Hafta özeti konumuza göz atabilirsiniz. Peki bu hafta neler oldu ?

TuGuX: Space Soliders’ın FPL’ye Girmesi Engelleniyor

FPL, yani Faceit Pro Ligi, profesyonel oyuncuların kendi aralarında maç attığı bir lig. Temsilcimiz Tugay’a göre, SpaceSoldiers’ın FPL’ye girmesi istenmiyor. Bir süre önce FPL’ye alınmak için başvuru yapmışlar fakat hiçbir olumlu yada olumsuz yanıt alamamışlar. Ama normalde bu başvuru 10 dakika içerisinde değerlendiriliyormuş. SpaceS HLTV’de 25. sıradaymış ve daha düşük takımlar bile bu lige alınıyorlarmış. Tugay “TuGuX” Keskin, Reddit üzerinden özet olarak bunları yazdı, FPL’in kendilerini geliştirebilmeleri adına bir şans vermesini istedi. Ayrıca FPL’e katılmamızı destekleyen Flusha nickli ünlü oyuncuya da desteğinden dolayı teşekkür etti.

Space Soldiers, FPL’ye Alındı Mı ?

Henüz resmi bir açıklama bulunmamakta fakat, TuGuX’un Reddit’ten açtığı bu oldukça dikkat çeken konunun ardından 1 gün sonra, SpaceSoldiers takımındaki Engin “ngiN” Kor oyuncusu FPL’deki oyunundan bir ekran alıntısı yolladı ve “ilk fpl maçım” yazdı. Bu duruma göre, Space Soldiers’ın FPL’ye alındığını varsayabiliriz. Ancak dediğim gibi henüz resmi bir açıklama gelmedi. 

ESL, New York’ta CS:GO Turnuvası Düzenleyecek

Bu hafta, eSpor dünyasının önde gelen şirketlerinden biri olan ESL, New York’ta da turnuva düzenleyeceklerini duyurdu. ESL bir Alman şirketiydi ve bu zamanki tüm turnuvalarını Almanya içindeki şehirlerde düzenlemişti. Ancak Amerika’dan da oldukça fazla hayranlarının olduğunu belirten şirket, Ocak ayının başında New York şehrindeki ilk CS:GO turnuvalarını düzenleyeceklerini duyurdu. Buna ilave olarak League of Legends ve Dota2 oyunları için de turnuva yapmayı planlıyorlarmış. Bu eSpor’un yaygınlaşması için oldukça büyük bir adım. Ancak Türkiye için Almanya zaten yeteri kadar pahalıydı, kim gidecek şimdi Amerika’ya…

CSGL Takımlarını Kapattı

En ünlü CS:GO Kumar sitelerinden biri olan CS:GO Lounge, aslında oldukça başarılı olan CS:GO takımlarının sponsorluğunu sonlandırma kararı aldı. Sebep olarak takımın ücretinin ödenmediği belirtildi.

Luminosity Dreamhack Austin’i Kazandı

Brezilyalı Luminosity Gaming takımı, büyük finalde Tempo Storm takımına karşı 2-0’lık bir harita galibiyeti alarak turnuva kazananı oldu.

ESL, Hindistan Turnuvasını Duyurdu

ESL, New York’ta düzenleyeceği turnuva ile birlikte, Hindistan içinde özel bir turnuva düzenleneceğini duyurdu. Şirketi etkinliklerini tüm dünya üzerinde arttırarak eSporun yaygınlaşmasını sağlamak istiyor. 64.000$ ödüllü ödül havuzu, CS:GO, Dota2 ve Hearthstone oyunları arasında paylaşılacak.


Bu haftalık bizden bukadar. Haftaya görüşmek üzere. Space Soldiers’ın FPL’ye alındığını varsayarsak, bayrakları asabiliriz 😀