Rebellion isimli oyun geliştiricisi şirket, Battle Zone 98 Redux isimli FPS/RTS yani Birinci Şahıs Nişancı ve Gerçek Zamanlı Strateji karışımı olan oyunu Şubat ayında duyurmuştu. Beklendiği gibi de Bahar aylarında oyun artık Steam platformu üzerinden satışa sunuldu. (Aslında 1998 yılında böyle bir oyun vardı ancak Rebellion oyunu tekrardan yaptı.)

Oyunda 2 farklı tek oyunculu mücadele modu mevcut. Bunlardan biri Amerikan, diğeri ise Sovyet olmak üzere, tamamen grafik bakımından düzeltilmiş araçlar ve yapılar içeriyor. Ayrıca gelişmiş gölgelendirme ve ışıklandırmalar, geliştirilmiş animasyonlar da mevcut. 

Yok ben tek başıma oynamayı sevmiyorum diyorsanız da, ölüm maçı ve 2-8 kişi arası desteklenen stratejik çok oyunculu haritalar mevcut.

Oyunun bir diğer iyi yanı ise, mod ve haritaları Steam Workshop yani Steam Atölyesi üzerinden isteyen herkes üretebiliyor. Oyun, kendi oyuncuları tarafından da geliştirilebilecek yani. 

Yapımcı şirket, oyunun çıkışına ait video yayınlamaktan başka pek bir açıklama/reklam yapmadı. Ancak Twitch üzerinden gameplay’ini izleyebilirsiniz. Oyunu satın almak istiyorsanız, şuanki %20 indirimi ile Steam’de 24,80 TL  fiyatına alabilirsiniz. İndirim 25 Nisan tarihinde sona eriyor ve indirimsiz fiyatı 31 TL. Tabii bi oyunun tanıtım videosunu izleyelim öyle alalım değil mi 😀 :