Merhaba arkadaşlar, bu gün sizler için eğlenceli olan BattleBlock Theater oyununu inceleyeceğiz. Geçtiğimiz sene sadece Xbox 360 a özel olarak çıkan platform & bulmaca oyunu olan BattleBlock Theater çok fazla beğeni topladı. Daha önce Castle Crashers adındaki oyunla karşımıza çıkan bağımsız yapımcı The Behemoth tarafından yapılan bu oyun PC platformu içinde geliştirildi. Oyunun konusuna gelecek olursak oyunda mahkumları canlandırıyoruz. Gemiyle gezintiye çıkan arkadaş gurubunun fırtınalar içerisinde bir adaya vurması ile bir serüven başlıyor. Bulundukları adadaki mazoşist kediler mahkum edilen arkadaş grubunu alıp ölümcül tuzaklı tiyatro sahnelerinde oynatıyorlar.

 

Oyunlar bölüm bölüm ayrılıyor ve bu bölümlerdeki amaç mücevherleri toplamak. Üç mücevher topladıktan sonra bir sonraki bölümden oyuna devam edebiliyoruz ama tabiikide daha fazla mücevher toplamamümkün. Bu mücevherler ne işe yarıyor derseniz Mücevherlerle diğer mahkumları serbest bırakıyoruz. Mahkumların herbirinin farklı tipte değişik kafaları var oyunu oynarken bunları kafamıza geçire biliriz ayrıca online oynarken başkalarıyla takas ta edebiliyoruz. Onun haricinde Steam pazarından da bu kafaları satabiliyoruz. Bazı kafalar diğerlerine göre daha değerli olabiliyor. Ayrıca eğer toplayabilirsek her bölümde bulunan altın tüy yumaklarıda var. Altın tüy yumaklarıyla kendimize özel silahlar alıp istersek kullanabiliriz veya bu silahlarıda aynı şeklde takas yoluyla değişebilir, Steam pazarında satabiliriz.

 

 

BattleBlock Theater mizah yönüyle çok öne çıkan bir oyun. Oyun içerisindeyken malum anonsçumuzun sesini duyunca ve anlattığı şeyleri dinleyince gülesiniz geliyor ve oyunun müzikleri de bir oyunun müziklerinin neden iyi olması gerektiğini kanıtlar nitelikte.

 

 

Fiyat : 24 TL (indirimlerde 8 TL’ye kadar düşüyor)
Tür : Komedi – Çok Oyunculu – Platformer
Platform: Xbox 360 – PC
Kullanıcı Değerlendirmesi : Satın alanların %98’i memnun.

Oyunun Artıları ve Eksiler:
+ Eğlencelive Komik, Müzikleri güzel, Online da bir sürü mod var ve online oynaması zevkli, Çok pahalı bir oyun değil.
– Online da bazen insan bulmak zor olabiliyor.

  • overdosenicotine

    Ne güzel yazmışım. Kendimle gurur duydum 😀